LR’DA HER CİLT TİPİNE UYGUN ÜRÜN VAR

11.10.2019 - Cuma 11:06

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için önce cildinizin tipini bilmeniz gerekiyor. Bunun için önce karar verin sizin cildiniz kuru mu, normal mi, karma mı yoksa yağlı mı? Dünyada yaşayan 7 milyar insan yalnızca 4 cilt tipinden birine sahip. Sağlık ve güzelliğin kişisel olmasını göz önünde bulundurduğumuzda ise kişiye özel olarak tanımlanmış bir takım uygulamaların mutlaka yapılması gerekiyor. Aslına bakarsanız ciltle ilgili kullanılan ürünler ve yapılacak olan uygulamalar son yıllarda çok daha farkındalık yaratmış durumda. İnsanlar önce ciltlerinin nasıl olduğunu anlamaya çalışıyor ve sonrasında da kaliteli ürünler tercih ediyorlar. LR kozmetik ürünleri ise kullanılan bu ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

İşin marka bakımından bakıldığında ise kişiye özel olarak ürün üretilmesinin mümkün olmadığını görüyoruz. Dolaysıyla insanlar bu 4 tipten kendisi için hangi ürün uygun ise onu tercih etmeye çalışıyorlar. Cildimiz bizim vücudumuzu koruyan en önemli organımızdır ancak her ne kadar kırışıklığı ve parlaklığıyla öne çıkıyor olsa da cilt ne kadar sağlıklı olursa hastalıklara karşı vücudun direnci de o kadar artmış olacaktır.

Ciltle ilgili en iyi kararı bir dermatologun verdiğini asla unutmamak gerekiyor. Bunun içinde cildinizle alakalı olarak profesyonel adımlar atmak istiyorsanız mutlaka doğru yolu izlemeniz gerekiyor.  Uzmanın vereceği yönlendirmeler neticesinde kullanacağınız LR ürünleri ile beraber sağlıklı, parlak ve ışıldayan ciltlere sahip olabilirsiniz. Üstelik cildinizde uzun yıllar boyunca aynı sağlıklı haliyle kalacaktır.

Cildinizi Nasıl Tanımlamalısınız?

Cildinizi tanıyabilmek için öncelikli olarak her bölgeyi ayrı ayrı incelemeniz gerekiyor. Alın, yanaklar, burun ve çene. Burun bölgesi genelde yağlı olan bölgedir. Ancak yanaklarınız kuruysa bu durumda siz karma bir cilde sahipsiniz. Karma ciltler için LR markası ideal ürünler üretmiştir. Bu ürünler yağlı olan bölgeler için etkili olurken kuru bölgelerinde yağlanmasına neden olur. Ancak siz karma istemeyen ürünler seçerseniz bu durumda cildinizin kuru olan bölgeleri yağlandırır, yağlı olan bölgelerin de daha fazla yağlanmasına neden olursunuz.

Yüzün farklı bölgelerine farklı ürünler kullanmak cildinizin dengesini sağlayacak ve daha sağlıklı olmasına da neden olacaktır.

YORUM YAZ