Kravat Takmak Bir Yaşam Biçimidir

25.05.2017 - Perşembe 10:01

Fransızca “cravate” sözcüğünden türeyen kravat, kelime anlamı olarak “boyun bağı” demektir. Hırvat askerlerin kullandığı caravates isimli aksesuardan türediği düşünülmektedir. Türkiye’ye ilk defa Tanzimat sonrası girmiş olan kravat modelleri, dünyada yüzlerce yıldan bu yana kullanılmaktadır. Sultan Abdülmecit’in dahi kravat kullandığı bilinmekte olup, devlet dairelerine de yine ilk olarak bu dönemde girmiştir. Cumhuriyetin ilanından sonra da, halk tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu bakımdan, kravat modelleri sadece ülkemizde dahi yüzlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Tüm bu dönem boyunca da, bir yaşam biçimi olarak kabul edilmiş ve hatta şıklığın simgesi haline gelmiştir. Kısacası, kravat takmak kelimenin tam anlamıyla bir yaşam tarzıdır.

Yeni Sezon Erkek Kravat Modelleri

Şıklığına özen gösteren erkekler, kravat modellerinin önemini bilir ve imajlarını belirleyen asıl unsur olduğunun farkındadır. Gerçekten de, kravatlar bir erkeğin dış görünümünü doğrudan etkiler ve hatta etrafına verdiği mesajları dahi belirler. Örneğin kırmızı kravat modelleri, etrafınıza atik, dinamik ve sportif bir kişi olduğunuz mesajını verecektir. Lacivert kravat modelleri ise tam aksine ağırbaşlı, güvenilir ve olgun bir imaj çizecektir. Bu bakımdan, doğru kravat renkleri kullanarak bir erkeğin imajını belirlemesi mümkündür. Benzer bir durum, kravat stilleri bakımından da geçerlidir. Örneğin ince kravat modelleri, daha sportif bir görünüme sahiptir. Klasik kravat modelleri ise, daha oturaklı bir görüntüye sahip olduğundan üst düzey yöneticiler tarafından tercih edilir.

Tarz Kravat Modelleri Satın Al

Kısacası, kravat modelleri seçilirken kumaşından renklerine, stilinden desenlerine kadar pek çok hususa dikkat etmek gereklidir. Dış görünümüne özen gösteren bir erkek, değişik ortamlarda kullanmak üzere birden fazla kravat sahiptir. Örneğin iş hayatı için klasik siyah kravat modelleri kullanırken, özel hayatı için bordo lacivert kravatlar tercih edebilir. Her halükarda; farklı, dikkat çekici ve tarz kravat modelleri kullanması gerekecektir. Zira ancak bu sayede kalabalıklar arasından sıyrılması ve dikkat çekmesi mümkün olacaktır. Sade Kravat, bu bakımdan kravat modasındaki tüm gelişmeleri yakından takip etmekte, stoklarını güncellemekte ve her yıl yeni sezon kravat modellerini sınırlı sayıda satışa sunmaktadır. www.sadekravat.com dan dilediğiniz kravatı hemen online satın alabilirsiniz.

YORUM YAZ