LG V30 OLED Ekranlı İlk Akıllı Telefon Olacak

27.05.2017 - Cumartesi 01:24

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden olan ve piyasaya çıkardığı televizyonlarda OLED teknolojisinin kullanan LG markasının bu yıl Eylül ayında piyasaya çıkaracağım LG V30 Akıllı cep telefonunda OLED ekran kullanması bekleniyor.

Teknolojinin çok hızlı ilerlediği bu dönemde gerek telefon gerekse televizyonda gibi diğer elektronik cihazlarda çok üstün donanımları görüyoruz. Güney Koreli teknoloji devi LG dünyada en iyi ekran geliştiricileri arasında gösteriliyor. Şimdi ise bu özelliğini akıllı telefona yansıtması beklenmektedir. Eylül ayında piyasaya çıkarılması beklenen LG V30’un ilk OLED ekrana sahip olacak. LG G6 da OLED ekran kullanılacağı söyleniyordu ancak söylentilerin aksine G6 piyasaya LCD olarak sürüldü. Şirket bu beklentileri karşılamak adına Eylül ayında çıkaracağı aynı zamanda en büyük ekranlı telefon olacak denilen LG V30 akıllı cep telefonunda OLED teknolojisini kullanacak.

Güney Kore basınında çıkan haberlere göre bu telefonun çok ses getirmesi bekleniyor. V30 şu an piyasada bulunan LG G6 ve LG V20’den daha büyük bir ekrana sahip olacak.

 

YORUM YAZ