Gülümseme tasarımının faydaları nelerdir?

06.06.2017 - Salı 13:19

Gülmek genellikle insanların sizin hakkınızdaki ilk farkettiği şeylerden biridir. Güvenebileceğiniz ve gurur duyduğunuz bir gülümseme kişisel ilişkilerinizden daha ciddi etkilere sahip olabilir; Mesleki hayatınızda da önemli bir etkiye sahip olabilir. Gülüş tasarımı İstediğiniz gülümsemeyi kazanmak size yardımcı olmak için harika bir yol olabilir.

Yöntemin avantajlarını ile soruları Diş hekimi Songül Mirzaoğlu şöyle anlattı:

Gülümseme tasarımının faydaları nelerdir?

Gülümsemenizden memnun değilseniz, hayatınızın neredeyse her yönünü etkileyebilir, çünkü hak ettiğinizden daha az bağımsızlığınız vardır. Bir gülümseme tasarımı utanmadan kendinize güvenmenizi sağlar. Size daha genç ve daha mutlu olabilmek için birkaç saat içinde uygulanabilen kozmetik işlemler bulunmaktadır, bunlar için gülümseme tasarımı yapabilirsiniz. Ayrıca bu ağız hijyeninizi iyileştirmenize yardımcı olabilir; diş hekimliği ve genel sağlık anlamında önemli ilerlemelere neden olabilir.

Bir gülümseme tasarımı hangi problemleri düzeltiyor?

Eksik dişler, diş boşluğu, çatlak, aşınmış ya da kırık dişler ve küçük diş renk değişikliği, bir gülümseme tasarımıyla düzeltilebilen problemlerin bazılarıdır. Bir gülümseme tasarımı, dişlerinizin şeklini, dizilişini ve hatta uzunluğunu iyileştirerek daha dengeli bir gülümseme sağlayabilir. Bu aynı zamanda ağzınızın şeklini ve hatta dudak görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Gülüş estetiğinde dudak seviyesi, dişlerin boyları, dişeti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.

Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) değerlendirilir. Bu amaçla öncelikle fotoğraf üzerinde dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği değerlendirilir. Sonrasında dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Daha sonra tedavi planı netleştirilir.

Günümüzde koruyucu diş hekimliği doğrultusunda estetik diş hekimliği ilerlemektedir. "Daha az kesimle daha güzel ve doğal nasıl sonuç alınır" trendi gelişmektedir.

Kaynak: http://www.dentumitkoy.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

YORUM YAZ