Yüksek Performanslı Havalı Yağlama Makinaları Odaksan'da

27.05.2017 - Cumartesi 18:14

Hava tertibatlı yağlama makineleri, normalde sürekli olarak çalışan yağlama noktasına soğutma sağlamak için kullanılan bir hava akımından ve az miktarda yağ taşımak için bir taşıma ortamından oluşur. Yüksek mukavemetli üretilen havalı yağlama makinası ile uygulamanın temel alanı, düşük aşınma ve uzun servis ömrü ile yüksek kullanılabilirlik sağlayan tanımlanmış bir yağlama sisteminde yapılan yüksek talepler nedeniyle mekanik mühendisliktir.

Havalı Yağlama Sistemleri Nasıl Çalışır, Uygulama alanları Nelerdir?

Havalı yağ sistemlerinin çalışma sistemi basittir; düzenli aralıklarla hava akımına enjekte edilen yağ, yağlanacak yüzeyleri kaplar, makine parçaları arasındaki sürtünmeyi ve aşınmayı azaltır. Sistem donanımı, bir yağ pompası ve bir karıştırma valfına yağ enjekte eden tek hatlı dağıtıcılar (veya aşamalı distribütörler) içerir. Yağ akımı, hava akımı ile çok küçük damlacıklar halinde toplanır ve entegre uygun bir boruyla yağlama noktasına taşınır. Hava çok düşük basınçtadır, bu nedenle buğulanma olmaz ve biriken yağ, konvansiyonel buğulanma sistemlerine göre % 90'a kadar daha az olabilir.

Bu tür donanımlara sahip havalı yağlama makinaları, zincir yağlama ve çok az miktarda yağa gereksinim duyulan diğer uygulamalar için de kullanılabilmesine rağmen, takım tezgâhlarında bulunan türde yüksek hızlı yataklar için daha ağırlıklı olarak kullanılır. Yüksek hızlı yataklar için kullanıldığında, hava akışı yatağın soğutulmasına yardımcı olur ve ayrıca dış kirliliğe karşı koruma sağlayacak şekilde yatak kutusunda düşük bir pozitif basınç oluşturur.

Odaksan Havalı Yağlama Makinaları

Havalı yağlama sistemlerinin temelleri rulmanların yağlanması, özellikle mil yatakları yağlanması için kullanılır. Odaksan havalı yağlama makinesi modelleri, her uygulama için özel olarak hazırlanmıştır ve hava basıncını izleme dâhil olmak üzere aksesuarları ve yağ çizgi sensörü teknolojisini kullanarak akış denetimi içerebilir. Diğer uygulama alanları zincirlerin yağlanması, dişli makine düzenekleri ve proses yağlamasıdır. Her uygulama için ayrı ayrı konfigüre edilebilir.

Diğer yağlama cihazlarında olduğu gibi havalı yağlama makinaları, küçük veya büyük ölçekli sanayi sektöründe genel bir ihtiyaçtır. http://odaksan.com.tr/havali-gres-pompalari/ web sayfasında görebileceğiniz gibi yağlama ekipmanları konusunda uzman ve tecrübeli bir kuruluş olan Odaksan, üretimin bel kemiğini oluşturan sanayi makineleri için yüksek performanslı yağlama cihazlarının Türkiye'deki en büyük tedarikçisi. Güvenilir firma, 10 yıldan fazladır profesyonel çalışmaları ile tanınıyor.

YORUM YAZ