Video Dünyasından İlham Alın, Başarınızı Artırın!

04.06.2018 - Pazartesi 14:08

Yaygınlaşan dijitalleşme eğilimi, her geçen gün iş alanında yeni kapılara ortam hazırlanıyor. Video pazarlama tabiri, bu konuda ortaya atılan yeniliklerden bir tanesi. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık tüm markalar video içeriklerine önem veriyor. Peki video içerikleri neden bu denli önem arz ediyor? İşte sizlere tam da bu sorunun cevabını vermek istiyoruz. Video içerikleri hakkında bilmediğiniz tüm detayları yazımızın devamını okuyarak öğrenebilir ve markanızın internet mecrasında daha tanınır olmasını sağlayabilirsiniz.

Video Duyulara Hitap Ediyor!

Markaların ve firmaların video içeriklerine yönelmesinde asıl tek sebeplerden bir tanesi duyulara hitap etmesinde gizli. Çünkü günümüzde tüm müşteriler, uzun uzadıya ele alınan bir içeriği okumaktansa ses ve görüntü ile bütünlemiş bir videoyu seyretmeyi tercih edebiliyor. Haliyle bu durum video içeriklerine olan rağbetin artmasına ortam hazırlanıyor. Ayrıca videonun SEO anlamında da pek çok katkısı bulunuyor. Markanın konseptine ve amacına uygun şekilde hazırlanmış bir video, markanın Google arama motorlarında daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor. Hatta markayı bir adım öne çıkartarak başarısını artırıyor. Örneğin: Youtube video konusunda birbirinden seçkin içeriklere sahip platformların başında geliyor. Her geçen gün farklı konseptteki videoları ile izleyenlerini şaşırtmaya devam ediyor.

İlham Alabileceğiniz En Aydınlatıcı Bilgiler Bir Arada!

Günümüzde video pazarlama denildiğinde ilk akla gelen firmalardan bir tanesi de Video Marketing. Blog paylaşımları yapan site üzerinde video pazarlamaya dair pek çok bilgiler yayınlanıyor. Özellikle “Araştırmalar” kategorisinde internet camiasından alınan pek çok detaylı konuya yer veriliyor. Videonun mobil dünyadaki önemini ve video pazarlama konusundaki istatistikleri bu sekmeden faydalanarak öğrenebilirsiniz.

İnsanların her gün %55 oranında çevrimiçi video seyretmeleri, %54 oranındaki üst düzey yöneticilerin her gün iş arkadaşları ile video paylaşımı yapması, %52 oranındaki pazarlamacının marka bilinirliği konusunda videoya güvenmesi, e-posta kutucuğunda video sözcüğünü kullanmanın e-postanın açılma ihtimalını %19 oranında artırması, internet kullanıcılarının %50’sinin bir mağazayı ziyaret etmeden önce o markaya ait ürün veya hizmet videoları seyretmeleri video pazarlama konusunda ilk akla gelebilecek örnekleri işaret ediyor. Siz de video pazarlama konusundaki tüm ihtiyacınıza yönelik bilgileri buradan inceleyebilirsiniz. Video Marketing blog sitesi sayesinde markanızı bir adım öne taşıyabileceksiniz.

YORUM YAZ