Siemens PLM NX Yazılımı ile 2D & 3D CAD Modelleme

12.07.2018 - Perşembe 08:49

NX CAD Yazılımının dünyanın en verimli 2D ve 3D CAD modellemesi,endüstrinin en güçlü ve çok yönlü CAD modelleme araçları ile, tasarım zorluklarınıza uyan ve yenilikçi ürünleri pazara daha hızlı ulaştıran herhangi bir modelleme yaklaşımını özgürce kullanabilmenizi sağlar.

NX, tel kafes, yüzey, katı, parametrik ve doğrudan modellemeyi, eldeki iş için en iyi aracı seçmenize izin veren tek bir modelleme yazılım çözümüyle birleştirir. Ek olarak, NX'teki Convergent Modelleme teknolojisi, bu yaklaşımları veri dönüştürme ihtiyacı olmadan facet tabanlı modelleme ile birleştirebilmenizi sağlar.

2D ve 3D CAD Modelleme, özel bir çözüm oluşturmanıza izin veren güçlü özelliklerden oluşur

Montaj tasarımı (Assembly Design)

Mevcut en güçlü CAD yazılımı montaj tasarım araçlarıyla herhangi bir boyut veya karmaşıklığa sahip montaj modelleri oluşturun ve yönetin. Hem yukarıdan aşağıya hem de aşağıdan yukarıya teknikleri destekleyen NX, montaj modellerini yönetmenize ve ekibinizi düzenli ve yerinde tutmanıza yardımcı olur:

  • Dünyanın en karmaşık montaj tasarımlarını günlük olarak yürütür
  • Tasarım değişikliklerini basitleştiren ve yapılandırmaların, seçeneklerin ve varyantların modellenmesini hızlandıran parametrik montajlar için kontrol yapıları ve kısıtlamaları sağlar.
  • Ürününüzün gerçek bağlamında tasarım yapmanızı sağlar
  • Tasarımlarınızı doğrulamak, sorunları tespit etmek ve çözmek için tam dijital örnekler sunar.

Feature Modelleme

NX CAD yazılım çözümleri, şirketlerin yeni nesil ürünleri daha hızlı ve daha az masraflı bir şekilde tasarlamalarını sağlayan benzersiz bir güç, çok yönlülük ve esneklik sunar.

NX, kapsamlı yüksek performanslı parametrik tel kafes, yüzey, katı ve facet modellemeyi tek bir modelleme çözümünde senkron teknolojinin doğrudan modellemesi ile birleştirir.

Özellik modelleme tekniklerini eşzamanlı teknolojinin gücü ile birleştirmek, ihtiyacınız olan tasarımları oluşturmanıza en hızlı yaklaşımı sağlar.

Serbest Form Tasarımı (Free Form Design)

NX CAD Free Form modelleme yazılımı, alternatif tasarım konseptlerini hızla keşfetmeniz için size güç ve yaratıcı esneklik sağlar.

Çok yönlü, entegre bir araç seti, hızlı ve kolay şekil oluşturma, değerlendirme ve düzenleme için 2D, 3D, eğri, yüzey, katı, facet ve senkron modellemeyi birleştirir.

Gelişmiş free form modelleme, şekil analizi oluşturma ve görselleştirme araçları ile NX, özel endüstriyel tasarım sistemlerinin tüm özelliklerini sunar ve ayrıca NX tasarımı, simülasyonu (CAE)ve gelişimi hızlandırmak için üretim (CAM) ile tam entegrasyon sunar.

Sac Tasarım (Sheet Metal Design)

Bilinen terminoloji ve iş akışlarını kullanarak, NX, malzeme özellikleri ve üretim süreçleri hakkında endüstri bilgisine dayalı olarak sac metal parçalarını verimli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olur.

 

NX sac tasarım araçları, hem şekillendirilmiş hem de düzleştirilmiş boş şekilleri temsil etmek için modele olanak sağlayan malzeme ve eğilme bilgilerini içerir. Katı modelleri hızlı bir şekilde metal levha bileşenlerine dönüştürebilir ve diğer bileşenleri de içine alan sac parçaları oluşturabilirsiniz. NX Advanced Sheet Metal, sac parçalarının daha karmaşık şekillerle modellenmesini sağlayan fonksiyonlar sunar.

Şablon Tabanlı Tasarım (Template Based Design)

Tasarım bilgilerini ve süreç bilgisini yeniden kullanmak, maliyetleri düşürmenize, yeniliği arttırmanıza ve ürün tasarımında verimliliği arttırmanıza yardımcı olur.

Tasarımı hızlandırın, ürün tasarım süreçlerini standartlaştırın ve NX'te yeniden kullanımın zaman ve maliyet tasarrufunu en üst düzeye çıkarın. Mevcut tasarımlardan hızlı bir şekilde şablonlar oluşturabilir ve yeni tasarımlar için kolayca yeniden kullanabilirsiniz. Basit sürükle ve bırak araçlarıyla, şablonlar için tasarım girdilerini ve mühendislik işlemlerini kontrol eden özel arayüzleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

NX Ürün Şablonları ile, tasarım modellemeden çok daha fazlasını otomatik hale getirebilirsiniz. Mühendislik süreçlerini otomatikleştirmek ve standart hale getirmek için, ürün ve üretim bilgilerini, çizimleri, hareket analizlerini, yapısal simülasyonları ve doğrulama kontrollerini şablonlara dahil edebilirsiniz.

 

https://www.plm.automation.siemens.com/global/en/products/mechanical-design/2d-and-3d-cad-modeling.html

YORUM YAZ