Ölmeden Önce  İzlenmesi Gereken 3 Film

28.11.2018 - Çarşamba 21:11

Film izlemeyi sevenler için  harika bir liste ile daha sizinleyiz.. Ölmeden önce mutlaka izlenmesi, seyredilmesi gereken 3 filmi  sizler için bir  özenle hazırladık ve sizinle paylaşıyoruz.. Bu  liste  mutlaka ama mutlaka izlemeden ölmemeniz gereken filmlerden oluşuyor :) Yayınlandığı dönemin en çok izlenen bilim kurgu filmleri, dram filmleri  , aksiyon filmleri  olma ünvanına sahip olan sinemalardır . Bununla birlikte IMDB de film izlemeyi en çok seven kişiler tarafından puanlanmış ve en iyi filmler listesinde yer almaktadırlar. En iyi film önerileri ile  sizinleyiz ,  hd film izleyebileceğiniz listeye başlıyoruz ! Not: Listemizde sadece yabancı sinemalar bulunmaktadır.

1. La Vita é Bella (Hayat Güzeldir) 1999 - Roberto Benigni

IMDB: 8,6 2. Dünya savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak süregelen dram filminde  başkahramanımız hayat dolu sevgi dolu  guido, güzeller güzeli  sınıf öğretmeni dora’ya sevgi duymaya başlamıştır ve tüm problemlere rağmen evlenirler. Hemen Ardından bir de çocuk edinen  çiftin hayatlarındaki tüm  sorunlar ve engeller ortadan kalktığında savaş patlak verir. Yahudi ırkından oldukları için toplama kampına kampına öldürülmek için gönderilen guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa oyunu kazandığı için hediye olarak gerçek bir tank kazanacaklarını söyler. 2. Dünya savaşı’nın sivillerin üzerindeki yıkıcı psikoloji bozan tesirini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan  life is beatiful hayatgüzeldir, tüm olumsuzluklara karşın her daim bir ümit ışığı bulunduğunu adında olduğu gibi, muhteviyatında de barındırıyor. Sinemalara  girdiği dönem en iyi dram filmleri arasına giren  ve ses getiren film akademi’nin de dram ilgisine nail olup, en iyi yabancı film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi film müziği olmak üzere üç dalda oscar ödülü kazanmıştır.Eğer Hd film izle mek istiyorsanız mutlaka bu dram filmini izlemelisiniz.

2. A Beautiful Mind (Akıl Oyunları) 2001 - Ron Howard

IMDB: 8,2 En iyi bilim kurgu filmleri ödülü alan Amerikalı matematikçi John Nash'in hayat hikayesini anlatan, ve başarılı filmin yönetmenliğini Ron Howard'ın üstlendiği bilim kurgu filmini akıl oyunları adlı kitaptan vizyona aktarılmıştır. Nash, öğrencilik yıllarında hayaller görmeye başlayan problemli birisidir.. Mezuniyetinden sonra, zamanla paranoid şizofreni teşhisi konur ve hasta olur; fakat hasta olduğunu kendisi bilmez ve farkına varamaz. Bir konferans esnasında bir anda bir psikiyatristin karşısına çıkması ile olayların akışı bir anda değişir. Hastaneye yatırılır ve bu sebeple akademik çalışmalarından uzaklaştırılmak zorunda bırakılır. Hastalığı kendi çocuğuna zarar vermesine sebep olacak noktaya gelince sevgilisi bayan roza yeniden hastaneye gitmesi gerektiğini söyler. Uzun bir süre hasta olduğunu kabul etmmek istemesede sürekli gördüğü kız çocuğunun çok uzun bir zamandır hiç büyümediğini fark eder. Bu durum onun hastalığını kabul etmesini neden olur. Nash, yaşadığı hayali gerçeklere inanmayıp görmezden gelerek onlarla yaşamaya alışmaya ve onları kabullenmeye çalışacaktır. Gördüğü tedaviler aldığı ilaçlar etkili olmasada sevgilisi ve eski arkadaşlarının desteğiyle yardımıyla herşeye yeniden başlar. Kendisi akıl hastalığını yine kendisinin aklı ile dizginleyerek akademik çalışmalarına yeniden başlar ve projelerine hız verir. Üniversite hocalığına başlayarak ders vermeye başlar. Sonunda ise gösterdiği sıradışı mücadeleyle hastalığı olan şizofrenisi ile birlikte yaşamına devam eder. Ve tarih ise bu müthiş adama , akıl hastalığını kendi aklıyla yendiği için hayatının geri kalan kısmının tamamını bilime adadığı için ve hastalığının başlamasından önce oluşturduğu yaptığı buluşlar nedeniyle Nobel Ekonomi Ödülünü armağan eder. En iyi bilim kurgu filmleri ödülü alan bu başarılı yapıtı izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

1 . The Revenant ( Diriliş ) 2015

IMDB: 8.1

YORUM YAZ