Kayseri İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

03.03.2020 - Salı 20:41

Birr Hukuk, işçi ve işveren arasındaki hukuki anlaşmazlıkların giderilmesini amaçlamaktadır. İşçi ve işveren arasındaki genel olarak anlaşmazlıklar pirim, tazminat, maaş ödemesi vs gibi konulardır. Mahkemelerdeki yoğunluğun azaltılması amacıyla arabuluculuk sistemi getirilmiştir. Kayseri Avukat olarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Arabulucu ile bir sonuca varılamaz ve anlaşmazlık devam ederse konu iş mahkemesine taşınacaktır. Kayseri avukatlık bürosu olarak uzman ekibimiz bilgi birikim ve tecrübesi ile sizlere hizmet verecektir. Örneğin bir işçi son 3 ayda işveren tarafından sigortası ödenmediğinde bir avukata başvurabilir. Bunun sonucunda ilk olarak arabuluculuk yapılması şarttır. Burada işveren ile anlaşamazlarsa iş mahkemesinde süreç başlayacaktır. Ama genel olarak arabuluculuk ile tarafların anlaşmazlıkları giderilmektedir.

Diğer dava türü ise boşanma davalarıdır. Kayseri Boşanma Avukatı olarak anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları ve sonrasında olan davalar için hizmet vermektedir. Bu davalarda genel olarak velayet, nafaka, boşanma sonrası mal paylaşımı, nafakanın artırılması, tazminat gibi konuları içermektedir.  Kayseri Hukuk Bürosu bu konuda bünyesinde uzman avukatları bulunmaktadır. Boşanma davalarında süreçler dava türüne göre değişmektedir. Bu davalarda örneğin anlaşmalı boşanma davalarında süreç kısadır. Taraflar aralarında imzaladıkları bir protokol ile hukuki şartlarda anlaşır. Bu anlaşma sonucunda dava süreci kısa zamanda sonlandırmaktadır. Boşanma davası sonrasında mal paylaşımı için dava açılması gereklidir. Anlaşmalı boşanma davalarında protokolde bu detayları içerdiği için tekrar dava açılmasına gerek yoktur.

Mal paylaşımı davalarında avukatlık ücreti Kayseri Barosu tarafından belirlenmiştir. Diğer dava türü ise ceza davalarıdır. Ceza davaları asliye ceza mahkemelerinde ve ağır ceza mahkemelerinde görülmektedir. Kayseri Ceza Avukatı olarak bilgi birikim ve tecrübemiz ile hizmet vermekteyiz. Özellikle son dönemde artan uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı, kasten adam öldürme gibi davalarda kayseri ağır ceza avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Diğer dava türü ise miras davalarıdır. Bu davalar uzun süren davalardır ve detaylar önemlidir. Bu nedenle uzman bir avukat tarafından takip edilmesi önerilmektedir. İlk olarak terekenin tespiti olarak dava açılmaktadır. Yani bu murisin mal varlığının tespitidir. Bu dava sonuçlandıktan sonra ise mal paylaşımı için dava açılacaktır.

short haircuts

YORUM YAZ