FAL BİR RÜTİELDİR

14.10.2019 - Pazartesi 14:54

Fal ortaya çıkmasından itibaren insanoğlunda bir ritüel halini almış ve geleceğe dair yapılan yorumlarda beraberinde insanların hoşuna gitmeye başlamıştır. Fal bilgisi olan kişilerin kahve fincanlarında telvelerden yola çıkarak söyledikleri insanların ilgisini çekmiş ve geldiğimiz noktada neredeyse hayatında bir kez fal baktırmamış olan kimse de kalmamıştır. Falcılık geleceği görebilme yeteneği olarak algılanır ve insanların başvurma nedenleri de buradan kaynaklanır. Şimdilerde ise online fal baktırmak artık geleneksel ritüeller arasındaki yerini de almıştır. İnsanlar güven duydukları ve bu konuda bilgi sahibi olduğunu düşündükleri sitelerden online kahve falı baktırarak gelecekle ilgili planlamalar yapmayı tercih ediyorlar.

İnsanoğlu hayatında sürekli nelerle karşılaşabileceği konusunda bitimsiz bir merak içerisindedir. Dolayısıyla fal kullanan ve fala bakanlarda bu şekilde çeşitlilik göstermiştir. Çünkü falı sadece işiniz ya da kendiniz için değil aşkınız ve evliliğiniz içinde baktırabiliyorsunuz. Aşk falı sayesinde insanlar gelecekte nasıl sürprizlerle karşılaşacaklarını da öğrenmeye çalışıyorlar. Türk toplumuna baktığımızda inanışlar her ne kadar değişiyor olsa da falcılık değişmeden kalmıştır. Örneğin bazı insanlar tarot falına bakarak yıldızlardan aldıkları enerjiye göre hareket ederken klasik falın yerini de hiçbirisinin alamadığını görebiliyoruz.

Fal konusunda geçmişe doğru gittiğimizde karşımıza çıkan şey şamanlar oluyor. Şaman inancına göre her kehanette şamanlar yer alır ve onların söylediklerine inanılırdı. Osmanlıda ise bu görev müneccimlere düşüyordu. Bugün atasözü haline gelmiş olan müneccim misin nesin? Sözü de buradan gelmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi günümüzde artık bu işler internet üzerinden canlı olarak yapılıyor. İnsanlar içtikleri kahvenin resmini ya da ellerinin resmini atarak yorumlanmasını istiyorlar. Güzel olan tarafı kimseyle birebir muhabbet etmek durumunda değilsiniz ve bu da size gereksiz zaman kaybettirmiyor. Bunun yanı sıra gerçek falcılarla fal baktırmış oluyorsunuz. Ancak gireceğiniz sitenin de güvenilir ve gerçek falcılardan oluşmasına dikkat etmeniz gerekli. Aksi takdirde beklentilerinizi karşılamayacak olan bir yorumla karşı karşıya kalırsınız. Çünkü faldan çıkacak sonuca göre hareket eden pek çok insan var ve onların duymak istedikleri şeyde kendilerine dair olumlu olan şeyler.

 

YORUM YAZ