Facebook Canlı Yayın Desteğinde Değişikliğe Gitti

19.05.2017 - Cuma 13:50

Geçtiğiniz yıl canlı yayın özelliğini aktif hale getiren sosyal medya uygulaması bu yıl yeni düzenlemelere gitti. Dünyanın en büyük sosyal medya hesaplarından olan ve sürekli gelişmeye devam eden Facebook üzerinden yapılan canlı yayınların farklı amaçlar için kullanılmaya başlaması sonrasında firma tarafından kısıtlama getirildi.

Canlı yayınlar üzerinden yapılan sahte yayınlar, reklamlar ve yanıltıcı yayınlar nedeniyle Facebook mühendisleri uygulamayı kısıtladı. Yapılan yeni düzenlemeyle sabit, animasyonlu ve belli bir döngü ile hareket eden görüntülerin canlı olarak verilmesi yasaklandı. Getirilen kurala uymayanların hesapları arka plana atılacak ve kuralı ihlal etmeye devam ederlerse uygulamaya erişimleri kısıtlanacak. Facebook kullanıcılarından bu yönde çok sayıda şikayet geldiği de belirtildi. Özellikle yanıltıcı yayınlar yapanlara yönelik çok sayıda kişi Facebook firmasına ulaşarak rahatsızlıklarını dile getirdiği açıklandı.

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamada kısıtlamanın amacının canlı yayın özelliğinin geleceğini korumak olduğu belirtildi. Böylece kullanıcıların bu özelliğe olan güvenleri artacak ve daha aktif olarak kullanmak isteyecekler. Kural değişikliği kısa süre önce hayata geçirilmişti.

 

YORUM YAZ