BAKIRKÖY BÖCEK İLAÇLAMA

24.06.2017 - Cumartesi 23:23

Bir hamamböceği, kafası koptuktan sonra 9 gün boyunca hayatta kalabiliyor, ta ki açlık öldürene kadar. Böceklerin göz kapağı olmadığı için gözleri sürekli açıktır. Bu da onları iyi birer gözlemci, görüş yeteneği yüksek canlılar haline getirmiştir. Çekirgeler, her bir sıçrayışlarında, vücutlarının 20 kat uzağına atlamış olur. Bu bir insanın 3 adım ile 100 metrelik yolu kat etmesi ile eşdeğerdir.  Hamamböcekleri, bir gecede ortalama 4 ya da 5 kilometre yol giderler. Tüm bunları size neden mi aktarıyorum. Çünkü o her gördüğümüzde ürktüğümüz, tiksindiğimiz, korktuğumuz böcek ve haşereler, sandığımızdan çok daha kabiliyetli ve güçlüler. Biz onlarla mücadele ederken marketten aldığımız sıradan bir böcek ilacına güveniyoruz ya, işte en büyük hatayı da burada yapıyoruz. Rakibimiz bu denli güçlüyse, bizim de Bakırköy böcek ilaçlama işlemimizin o denli kuvvetli olması gerekiyor.

Günümüzde biz insanların en fazla ilaçlı müdahalede bulunduğu böcek türü ise pirelerdir. Nasıl olmasın ki, Ortaçağ’ın en tehlikeli hayvanları pirelerdi. Avrupa’da yayılan ve neredeyse Avrupa nüfusunun bitmesi tehlikesini yaratan Veba hastalığı, dünya üzerinde milyonlarca insanın yaşamını yitirmesine neden olmuştu. Günümüzde bile pirelerden bulaşan bu hastalık hala en tehlikeli hastalıklardan biri olarak anılır. Bunun dışında tifüs, cilt hastalıkları, alerjik hastalıklar ve dizanteri gibi ciddi sağlık sorunları da pirelerden insanlara bulaşan hastalıklardır. Gözle görülmesi ve yakalanması imkânsız olan pirelerden kurtulmak için de muhakkak ilaçlama işlemine başvurulması gerekir.

Tüm bu mücadeleler, zahmetli ve ciddi profesyonellik isteyen işlerdir. Böcek ilaçlama firmaları, bu profesyonellikten yola çıkarak, insan sağlığına zarar vermeden, insanları böcek haşere ve kemirgenlere karşı koruma altına alırlar. Hızla artan yapılaşma, değişen iklim koşulları, doğal besinlerin azalması gibi birçok faktör dolayısıyla, böcekler, haşereler ve kemirgenler, doğal yaşam alanlarından çıkarak insanların yaşam alanlarına sızmaya başladı.  İstanbul Bakırköy ilçesi, insan sirkülasyonun en yoğun olduğu bölge. Toplum sağlığı açısından ilçe genelinde yer alan özellikle iş yerleri, ofisler ve imalat yerlerinin bu konuya hassasiyetle yaklaşmasında fayda var. Çevrenizde bu tür canlılarla karşılaştığınız da siz de vakit kaybetmeden firmayı arayarak bu canlılardan kısa sürede kesin olarak kurtulabilirsiniz.

YORUM YAZ