Su Kaçağında Sektörün Nabzı ve Gündemi Nedir?

Su Kaçağında Sektörün Nabzı ve Gündemi Nedir?

Günümüzde ev hanımları çoğunlukta olmak üzere en çok şikâyet edilen problemlerin başında su sızıntısı sorunu gelmektedir. Özellikle yaz aylarının da gelmesi ile birlikte evde bulunmama durumu artmakta ve unutulan musluklar birçok durumda komşuları mağdur edebilmektedir. Bunun yanı sıra eskiyen tesisatlar ev sahiplerine sorun açabilmekte ve çoğu durumda ise bu tesisatın yenilenmesi gerekmektedir. Ayrıca su kaçağı sektörünün nabzı ve gündeminde sadece sorunlar yer almamakta, sektörde kullanılan son teknoloji tespit ve onarım aletleri ile farklı çözüm yöntemleri de oldukça geniş yer tutmaktadır. Yurt dışında sıklıkla kullanılan ve ülkemizde de kullanılmaya başlanan yeni tespit aletleri ile arızayı bulmak için zemin ya da duvarın kırılmasına gerek kalmamakta, zarar en aza indirilmektedir. Fakat su kaçağında bireylerin kullanıcı hatalarından doğan sorunlar öncesinde gerekli özen ve tedbir gösterilmesi halinde önlenebilmekte olup, kullanıcıya bağlı olmadan eskime ve yıpranma durumu sebebiyle ortaya çıkan sorunlarda ise uzmanlarda yardım alınmalıdır.

Su Kaçağı Sektörünün Nabzı: Yeni Cihaz ve Aletler

Her türlü su sızıntısı, kaçağı ya da tesisat probleminde alanında tecrübeli olan tesisatçılardan destek alınmalıdır. Zira ev bireysel olarak yapılacak her müdahale sorunun büyümesine ya da farklı bir sorunun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu gibi problemlerin ortaya çıkması halinde çağrılan tesisatçılar arızanın tespiti ve onarımına ilişkin farklı aletlerden yardım almaktadır. Teknoloji ilerledikçe yenilenen ve arıza tespitini kolaylaştıran son model araçlar su kaçağı sektörünün nabzı olarak yer almaktadır. Bu araçlardan bazıları şu şekildedir:

  • Genellikle tıkanıklık için kullanılan ve boru içi ve tesisatın içinin kameralı görüntüsünü almaya ve tıkanıklığın tespit edilmesine yaran kameralı görüntü aleti,
  • Rutubet ve nemin dış belirti olarak ortaya çıktığı ve su sızıntısına neden olabilecek muhtemel yerleri, zemini ve duvar içindeki nem ölçer aleti,
  • Evde tesisat ve su borusu geçen alanlarda, ısı farkında yararlanılarak arızasının tespitini gerçekleştiren termal ısı kamerası su kaçağı bulma hizmetinin nabzı içerinde yer alan ve teknolojiye bağlı olarak gelişme gösteren arıza tespit araçları olarak kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Sektörünün Bağcılar’ın Nabzı ve Tesisatçı Hizmetleri

İstanbulun Bağcılar ilçesinde, Özellikle eski binaların tesisatlarında görülen su sızıntısı ve su kaçağı problemleri yeni yapılan binalarda da tesisatın yanlış kurulması gibi nedenlere bağlı olarak sıklıkla görülebilmektedir. Bağcılar Su kaçağına yönelik yöntemlerden bazılarının onarımı için kırma işlemi gerçekleştirilirken yeni çıkan yeniliklere bağlı olarak tadilat yapılmadan da çözümler uygulanabilmektedir. Özellikle tıkanıklık durumunda borular içerisinden bu tıkanıklık kamera ile tespit edilerek tıkanık yerler özel araçlar ile açılmaktadır. Termal ısı kameraları ile su kaçağı bulunarak sadece o alanın kırılması sağlanarak, çevreye en az zarar verilmektedir. Bunun yanı sıra su kaçağı sektörünün nabzı uygulanan yeni yöntemlerin ve teknolojik aletlerin arızanın tespiti ve sonrasında onarımına ilişkin gündemi içermektedir.

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi