Zer Filmi Van’da İzleyici İle Buluşuyor

03.05.2017 - Çarşamba 11:31

4 mayıs tarihinde vizyona girecek olan Zer filmi için Van Artos Sinemasında film ekibi ile bir gösterim düzenlenecek filimin ekibi ile izleyicisinin bir araya geleceği gösterimde filmin tanıtımı ve gösterimi yapılacak.

Kazım Öz tarafından beyaz perdeye aktarılan Zer filmi Dersim olaylarında acılar yaşan babaannesinin söylediği bir türkü ile maceraya atılan jan’ın öyküsünü anlatmaktadır. Yakalandığı kanser hastalığı için Nwe York’a giden Zarife pek yakını olmadığı Jan ile tanışır ve orada babaannesinin söylediği türkü ile New York’tan Dersime kadar bir arayış içine giren Jan’ın öyküsü filmin konusu olmaktadır. Anadolu’yu oldukça güzel bir şekilde beyaz perdeye aktaran film izleyici tarafından merakla beklenmektedir. Birçok açıdan oldukça ilgi göreceği tahmin edilen zer filmi izleyici tarafından meraklı bir şekilde beklenmektedir.

Van’da yapılacak gösterimde Artos Sinemasında filmin ekibi ile bu gösterim gerçekleştirilecektir. Yapılacak gösterimde filmin ekibi ile izleyicinin bir araya gelmesi ve ilk tepkilerin görülmesi amaçlanmaktadır. Çekimleri oldukça zorlu şartlarda yapılan filmin oyuncularının da bu gösterimi beklediği ve izleyicinin tepkisini böyle bir şekilde almanın heyecanını duydukları ifade edildi. Filmin senaryosu yönetmeni Kazım Öz’e ait olup, oyuncuları NikXhelilaj, Güler Ökten, Tomris İncer,Levent Özdilek ve Füsun Demirel olmaktadır. Zer Filmi Van Artos Sinemasında ilk gösterimini yaparak vizyona girecek ve izleyicisi ile bulaşacak.

Etiketler
YORUM YAZ