POLİSLİK PARKUR TAKTİKLERİ

29.08.2019 - Perşembe 22:08

POLİSLİK PARKUR TAKTİKLERİ

Polis olacak arkadaşların pomem parkur kursu taktiklerinden bilgi alabilirsiniz.

1. Sıçrama  tahtası: Aday sıcrama tahtasından 5 kere sıcrama zorunluluğu taşır sıçrarken vicudun dik olması parmak ucuna düşmeniz yere düşme hızınızı hafifletecektir ve daha rahat sıçrayacaksınız. Ayrıca vicüdunuzu belden cevirmeniz ve ayakları kalçaya çekmeniz devamlılığınızı arttıracaktır.

2. Tekerlek istasyonu: Aday 6 adet tekerlek istasyonunu sağdan başlayarak geçmelidir aksi taktirde tekerleğe takılıp düşebilir vicudumuz dik ve yere parmak ucu basmamız tekerlegin icindeki bekleme süremizi azaltır ve tekerlek istasyonunu daha hızlı yapmamızı sağlar.

3. Ağırlık istasyonu: Erkek adaylarda 15+15 : 30 kilo KADIN adaylarda 10+20: 20 kilo olan ağırlıklar sizlere biraz agır gelebilir bu yüzden ağırlıkları kesinlikle yere yakın tutmayın aksi taktirde agırlıklar ayagınıza bag olur ve koşma hızınızı düşürür vicudunuzuda dik tutmanız cok önemlidir.Agırlıgın nasıl tutuldugu fark etmez.

4. Top istasyonu: Top istasyonunda aday toplam 3 kere topa dokunur ve topa dokunmamanın cezası 2 sanıyedir ağırlıktan çıktıktan sonraki ilk top tehit gecilir ve uzaktaki olan toptan başlanır sırasıyla 3 dokunuş yapılır.

5. Takla istasyonu: Takla istasyonunda aday minderin yerde oluşunu unutmamalıdır cok yüksekten takla atılırsa hem vicudunuza zarar verebilir hemde sakatlanma riskinizi arttırır.

6. Slolom geçiş istasyonu : Aday sırayla dizilmiş araları 2.5 metre olan slolom cubuklarının etrafından geçer bu istasyonda kolları aktif kullanmanız sanıyienizi düşürmeye yarar her bir slolom cubugunun düşürülmesi sonucu aday 2 saniye cezası alır.

7. Alttan üstten geçiş istasyonu: Aday 2 alttan 2 üstten olmak üzere toplam 4 adet cubugun üst ve altından geçer burada soguk kanlılıgınızı korumalısınız parkurun son istasyonu olduğu icin heycan ve nefes yetmezliği olası bi hataya yol acabilir düşürdüğünüz her alttan üstten cubuğu başına 2 saniye ceza yersiniz.

 

Pomem Hazırlık Kursu merak ettiklerinizde... başvurularınız için pomem kurs eğitimimize katılmak üzere bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

İletişim http://e-pomemkursu.com

YORUM YAZ