Bebeğin Gelişim Sürecinde Doğru Beslenmesi Nasıl Sağlanabilir?

06.08.2019 - Salı 21:46

Bebeği olacağını duyan anne ve baba, bu haberi aldıkları ilk andan itibaren heyecan içinde bebeklerinin doğumunu, ona kavuşacağı anı bekler. Bebeğin dünyaya gelmesi ile onun sağlıklı gelişimi adına yapabilecekleri her adımı planlar ve uygulamaya geçirirler. Bu süreçte en önem verilmesi gereken konulardan biri bebeğin ilk andan itibaren en doğru şekilde beslenmesini sağlayabilmektir.

Bilinçli anne ve babalar bebeklerinin beslenme düzenini en sağlıklı şekilde yapabilmek adına sürekli araştırma ve öğrenme halindedir. Doğduğu andan beri onun için en faydalı besin olan anne sütü ile beslenmeye başlayan bebek altıncı ayına kadar bu düzeni sürdürür. Altıncı ayını doldurduktan sonra bebeğin anne sütü yanında ek gıdalarla da beslenme ihtiyacı ortaya çıkar.

Ek gıdaya geçişin süreci önemlidir çünkü erken başlanırsa bebeğin sindirim sistemi sorunları, alerjik durumlar yaşaması söz konusu olabilir. Diğer taraftan ek gıda sürecine  geç geçilmesi bebeğin beslenmesini yetersiz yaparak geç gelişmesine ve kabızlık yaşayarak sıkıntı çekmesine sebep olabilir. Bu nedenle bebek gelişimi konusunda titiz olan anne ve babaların bebeğin ek gıdaya geçiş sürecinde daha dikkatli davranmaları gerekiyor.

Ek gıdaya geçişte kimi aileler bebeğe verecekleri ek gıdalar konusunda kararsızlık yaşayabilir. En doğru şekilde ilerleyebilmek adına güvenilir yol gösterici kaynaklardan faydalanmak isteyebilirler. Ailelerin bu ihtiyacını giderebilecek en güvenilir ve en doğru kaynaklar arasında yer alan Hande Kaşkaş’ın bu çocuk aç kitabı ve acıkınca yer kitabı sayesinde gereken bilgileri edinebilirler.

Hande Kaşkaş’ın yazdığı Bu Çocuk Aç adlı kitabında ek gıda hakkında anne ve babaların merak ettiği her şey, doktor onaylı 117 bebek ek gıda tarifi, alanında uzman 8 değerli uzmanın anne sütüyle başlayan ve tüm ek gıda serüvenini anlatan yazılar ve annelerin tavsiyeleri yer alıyor.

Çocuklarının hem çocukluk döneminde hem de birer yetişkin olduklarında daha sağlıklı birer birey olmasını isteyen ailelerin keyifle alışveriş yapabileceği bebeklik.com.tr en güvenilir online satış sitelerinden biridir. Bebeklik.com.tr web sitesinden bebek gelişimi için masal kitapları, aile çocuk kitapları, aktivite ve boyama kitapları, zeka kartları, puzzle ve eğitici ahşap oyuncaklar satın alabilir, 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo avantajından faydalanabilirsiniz.

YORUM YAZ