Thy İletişim Bilgileri

12.02.2018 - Pazartesi 10:49

Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan, dünyanın sayılı havayolları firmaları arasında bulunan Türk Hava Yolları, 1933 yılında Hava Yolları Devlet İşletme İdaresi ismiyle kurulan ve 5 uçak kapasitesi bulunan bir firmaydı. Dünyada Turkish Airlines ismiyle bilinen THY, günümüzde yolcu ve kargo uçakları sayısıyla, hizmet kalitesiyle her geçen gün marka değerini daha da artırıyor. Avrupa’nın en genç uçaklarına sahip olan THY’nin filo yaşı ortalaması 7. Uçak sayısını daha da artırıp, yolcu ve destinasyon sayısını yükseltmek, kargo hizmetlerini büyütmek şirketin hedefleri arasında. Star Alliance üyesi olan THY, 120 ülkede 299 destinasyona uçuyor. Bu yönüyle dünyada en çok farklı noktaya uçuş yapan şirketlerden biri.

Teknolojik yenilikleri sürekli takip eden şirket, buna uygun olarak web sitesini sürekli yeniliyor, daha kullanışlı hale getiriyor. THY bilet sorgulama, rezervasyon, ulaşım, uçuşla ilgili güncel bilgilerin bulunabileceği sitede ödül bilet programı detayları da bulunuyor. THY iletişim için web sitesinde iletişim bölümünden 7 gün 24 saat iletişime geçilip, istenilen işlem gerçekleştirilebilir. Yolculara konforlu ve kaliteli bir hizmet sunmayı hedefleyen THY’nin bilgi edinme sayfalarından uçuş hakkında bilgi alınıp, uçuş öncesinde fazla bagaj, rezervasyon, biletleme, spor ekipmanları uçuş sırasında hasta ve engelli yolcular, özel yemek servisi, evcil hayvanlarla yolculuk, uçuş sonrasında yolcu servis hizmetleri, kayıp, hasarlı, eksik ve geç teslim edilen bagaj gibi konu başlıklarından ilgili kısımlar okunabilir. Sık sorular sorular kısmında check-in işlemlerinin ne zaman sona ereceği, mil kazanım ve kullanım değerleri gibi çok merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Şirketin 444 0 849 / +90 850 333 0 849 numaralı telefonları ise hizmetler, uygulamalar hakkında her türlü şikayet, görüş ve önerinin aktarılabileceği, geri bildirimde bulunabilecek numaralar. Ayrıca Türk Hava Yolları’na sosyal medya hesapları üzerinden de ulaşılabilir. Facebook, Instagram, Twitter, Google Plus gibi sosyal medya mecralarında turkishairlines kullanıcı adıyla yer alan şirkete Youtube’dan da aynı isimle ulaşabilirsiniz. #Tk_HelpDesk etiketiyle yapacağınız paylaşımlar da THY yetkililerine ulaşacaktır. Web sitesindeki geribildirim formu şirkete ulaşmak için ayrı bir yöntemdir.

Dünyanın farklı ülkelerinde ofisi bulunan THY’nin Genel Müdürlük’ü İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunmaktadır. Adresi: Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası Atatürk Havalimanı, Yeşilköy 34149 İstanbul, Türkiye. +90 212 463 63 63 numaralı telefonla ve +90 212 465 21 21 numaralı faksla şirkete ulaşılabilir. Diğer ofisler için web sitesi kullanılarak ofis aranılan ülkeyi, ofis aranılan şehri seçerek, size en yakın ofise ait bilgiyi bulabilirsiniz.

0 850 500 0 777 numaralı telefonu arayarak plusFLY.com yardımıyla uçuşlar hakkında bilgi alabilir, biletleme ve rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. plusFLY.com internet sitesinde de yine bu bilgileri bulabilir, dünyanın en prestijli havayolu firmalarından biri olan Türk Hava Yolları ile uçmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

YORUM YAZ