Sosyal Bilgiler Dersinin Önemi

02.05.2017 - Salı 12:32

Sosyal bilgiler dersinin bu kadar önemli bir yeri varken bu dersi geri planda bırakmak gelecek nesillerin bir buhran içinde olmasına sebep olacaktır. Sosyal bilgiler dersine yardımcı olacak internette onlarca website mevcut.  Sosyal bilgiler alanında 7 yıldır yayın yapan sosyal bilgiler sitesi içinde bir çok alanda bilgiler barındırmaktadır. Sosyal bilgiler yazılı soruları, çeşitli konu ve üniteler bazında hazırlanmış etkinlikler, konu konu ders notları özetler mevcuttur. Eğitim haberlerine, güncel eğitim sorunlarına bunun yanında yönetmelikler, kpss hazırlık ders notları vardır. Teog sınavına hazırlanan öğrenciler için testler, deneme sınavları inkılap tarihi ders özetleri, görseller haritalar sitede mevcuttur. Dosyalarınızı hızlıca indirebileceğiniz Sosyal Bilgiler dosya indirme bölümü vardır.

Sosyal bilgiler dosya indirme bölümünde rehberlik, sınav, test, deneme sınavları, planlar, toplantı tutanakları, yıllık planlar, belirli gün ve haftalar kutlama programları, proje ödevleri, idari evraklar vardır.Dosya indirme bölümünde üye olmadan beklemeden evrakları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sitenin blog kısmında zümre toplantı tutanakları, veli toplantıları şök toplantıları gibi bir çok toplantı tutanaklarını indirebilirsiniz. Bunun yanında  kpss, öss, gibi bir çok sınavlara hazırlık sınavlar bulabilirsiniz. Sitede sosyal bilgiler alanındaki makalelere, rehberlik yazılarına ve yıllık planlara ulaşabilir bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sitenin sosyal bilgiler alanında çeşitli tarihi haritalara ulaşabilirsiniz. Haritalar konu konu ayrılmış ziyaretçilerin incelenmesine açılmıştır. Bunun yanında tarihte unutulmaz fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Haritalar fotoğraflar ve doğal güzelliklerimizin çekilmiş resimleri de sitede mevcuttur. Sosyal bilgiler sitesi son zamanlarda öğrencilerin sınavlara iyi bir şekilde hazırlanama bilmesi için Online deneme bölümü açmıştır. Öğrenciler buradan sınavlara ulaşabilirler ve testlerine etkileşimli bir şekilde çözebilirler.

Sosyal bilgiler dersi öğrencilerin sosyal yönünü dolduran iyi vatandaş olmasına yardımcı olan, tarihi ve kültürel değerlerin farkından olmasını sağlamaktadır. Ne yazık ki değeri tam anlamı ile bilenememektedir. Gelecekte bilinmesi ümide ile.

YORUM YAZ