Kombinlerin Şık Tamamlayıcısı Gümüş Kolyeler

16.11.2017 - Perşembe 13:57

Kolyeler, şıklığınızı tamamlamada size yardımcı olabilecek, gerdanınızı süsleyen her tarz kıyafete ve moda akımına eşlik eden ve kadın erkek en çok tercih edilen aksesuar çeşitleri arasında yer almaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir takı olması nedeniyle çok sayıda kolye tasarımı bulunmaktadır.

Kolyeler erkeklere göre kadınlar tarafından daha çok kullanılan bir aksesuardır. Bayan kolye modelleri işçiliğinde kullanılan madene, tasarımına ve hitap ettiği yaş grubuna göre sınıflandırılırlar. Bayan kolyeler her geçen gün farklı tasarımlarla yeni üretilmekte ve yorumlanmaktadır. Bayan altın kolye modelleri fiyat olarak pahalı olmaları nedeniyle her kesime hitap etmezler fakat özel günlerde evlilik, nişan gibi zamanlarda hediye olarak tercih edilebilirler. Altın kolyeler, altının gram fiyatına göre değer kazanmakta ya da kaybetmektedirler. Bozdurulduğunda her zaman değer kaybeden bir aksesuardır. Kadınlar genellikle günlük hayatta kıyafetlerini kombinlemek için ise gümüş kolyeleri tercih ederler. Hem fiyat olarak uygun olması hem de her tarza uygun seçim olanağı sunabilmesi nedeniyle kadınların tercihleri arasındadırlar.

Gümüş kolye modelleri trend kolyeler, hayalet kolyeler, taşlı kolyeler ya da özel tasarım kolyeler olarak ayrılırlar. Trend ve hayalet kolyeler arasında en çok tercih edilen modeller yusufçuk kolye, yonca kolye, aşk yazılı kolyeler ve sonsuzluk model kolyelerdir. Günlük hayatta rahatlıkla gerdanınızda taşıyabileceğiniz bu aksesuarlar gündelik şıklığınıza yardımcı olabilir. Hayalet kolyelerin piyasada çok sayıda taklidi mevcuttur. Ucuz gümüş kolyeler olarak ya da çelik ya da metal kolyelere birçok yerde rastlamak mümkündür fakat bu aksesuarlar sağlık açısından tehlikelidirler. Ciltte kızarma, tahriş ve alerjiye neden olabilirler.

Taşlı kolye modelleri ise daha çok kadınlar tarafından özel günlerde, davetlerde ve toplantılarda tercih edilirler. Gece kıyafetlerinizi tamamlamanıza ve şık bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olurlar. Bu kolyelerin tasarımında doğal taşlar sıklıkla kullanılır. En çok, akik, zümrüt, ametist ya da oniks taşlı bayan kolyeler kadınlar tarafından sevilmektedir. Kişiler taş seçiminde burçlarına göre de hareket edebilirler. Burcunuza  göre  de doğal taş kolyeleri tercih edebilirsiniz.

Özel tasarım kolye modelleri ise kişinin kendi tasarımıyla ya da tasarımcıların trendin dışında ürettikleri aksesuarlardır. İsimli bayan kolyeler özel tasarım aksesuarlar arasında yer almaktadır. İsimli kolyelere sahip olarak sevdiklerinizin adını daima gerdanınızda taşıyabilirsiniz.

Bayan kolye hediye etmek isteyenler en çok isim yazılı kolyeleri tercih ederler. Siz de www.aniyuzuk.com adresinden bayan kolye kategorisini ziyaret ederek sevdiklerinizi mutlu edecek kolye modellerine göz atabilir, dilerseniz sevdiklerinizin adını yazdırabileceğiniz gümüş isimli kolyelerden sipariş verebilirsiniz.

YORUM YAZ