İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

17.07.2019 - Çarşamba 18:26

İso 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi, kurum verilerinin gizli kalmasını sağlamak, kötü niyetli yazlım ve kişilerin eline geçirmesini sağlamak, gelebilecek siber saldırılara karşı savunma halinde olmak ve savunurken de gündelik işleri aksatmamak, kimlerin hangi verilere ulaşabileceği standartlarını belirleyen sistemler bütünüdür.

Kurumların oluşturduğu güvenlik politikaları çerçevesinde ıso 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi gereği bilgiler sınıflandırılır. Personeller verilerin gizliliği konusunda eğitime tabi tutulur ve hangi personelin hangi veriye ulaşacağı belirlenerek verilerin amaçları dışında kullanılması engellenmiş olur. Kurumsal bilgisayarlar güncel anti virüs programları ile korunma altına alınır. Kurum ya da dışardan hizmet alımı ile dış saldırılara karşı kurum bilgisayarları sürekli koruma altında tutulur. Olası bir saldırıda günlük işlerin aksamaması için mutlaka yedek depolama bilgisayarı bulundurulur. Bütün bu yapılan işlemler yasalara uygun olarak yapılmaktadır.

İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İso 270001 sertifikası alınacak kuruluş iyi araştırılmalıdır. Hizmet alınacak şirketin referansları iyi incelenerek, referanslar ile görüşülüp fikir alınabilir. Bu konuda tavsiyemiz TURCERT sertifikasyon kuruluşu olmaktadır. Şirket uzun yıllar boyunca kazandığı tecrübeyi müşteri memnuniyeti ile ispatlamaktadır. İso 27001 bilgi güvenliği sertifikasını alacak olan kurumlar, müşterilerinin bilgilerinin gizli kalacağını taahhüt etmiş olacakları için çalışacağınız müşterilerin sizi tercih etme sebebi olacaksınız. Bu bağlamda eğer TURCERT gibi tecrübeli bir firma ile çalışılmaz ise doğabilecek sıkıntılarda hakkınızı arayacağınız bir kurum bulma ihtimalini kaybetmiş olabilirsiniz.

İso 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sertifikası Almak İçin Yapılması Gerekenler

Kurumunuz için iso 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası almak istiyorsanız en doğru adres www.turcert.com web sitesidir. TURCERT bütün ISO kalite sistemleri için uzun yıllar tecrübesi ve her biri konusunda uzman personelleriyle hizmet vermektedir.

YORUM YAZ