Güzel Bir Görünüm İçin Protez Saç Nedir?

19.04.2018 - Perşembe 08:05

Erkeklerin kişisel bakım noktasında dikkat ettikleri en önemli husus saç olmaktadır. Fakat erkekler kadınlara nazaran saç dökülmesine daha çok maruz kalmaktadırlar. Bunun birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte protez saç üretimi yapılabilmektedir. Kurumumuz protez saç nedir diye araştırma yapmakta olan birçok kişiye kaliteli çözümler sunabilmektedir. Böylece modern uygulamalar arasında bulunan protez saç giderek farklı yöntemlerin yerini almaktadır. Son derece pratik bir uygulama olan protez saç çeşitli solüsyon ve yapıştırıcılarla birlikte saçsız bölgeye protez diye tabir ettiğimiz yapının yerleştirilmesinden oluşmaktadır. Bu uygulama kalıcı olmayıp kozmetik bir çözümdür. Yani her zaman için geri dönüş mümkündür. Saç ekim yöntemi ile karşılaştırıldığında çok daha efektif olan protez saç nedir sorusuna bu şekilde yanıt verdikten sonra protez saçın kalitesinden de bahsetmek gerekiyor. Çünkü görünümü itibariyle doğal ve gerçek saçtan ayırt edilemeyen protez saç oldukça nitelikli bir üründür. Protez saçla birlikte bireyler özgüvenine tekrar kavuşmakta ve doğal saç rengine birebir uyum sağlayan protez uygulama ile birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Farklı tiplerde üretilmek ile birlikte genellikle çevresi 1 inç genişliğinde deriden oluşup orta kısmında hava alabilen esnek ve şeffaf bir yapının bulunduğu protez saçlar kullanılmaktadır. Son derece pratik ve rahat olan protez saçın kullanımı da oldukça konforludur. İnsan saçının birebir taklit edilmesi ile elde edilen protez saçlar uygulanacak olan kişinin saç yapısına %100 uyumlu olmaktadır.

Protez Saç Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Protez saç konusunda oldukça deneyimli olan kurumumuz protez saç nedir diyerek bizimle iletişime geçen bütün müşterilere kaliteli ve modern uygulamalarla protez saç konforunu sunabilmektedir. Firmamızla iletişime geçildiğinde ilk önce ölçülendirme işlemi yapılmaktadır. Baş kısmında dökülmekte olan saçlar tespit edilip hangi bölgelerde ne şekilde protezin uygulanacağı belirlenmektedir. Tamamen çizimle ve teknik bir işlem ile yapılmakta olan ölçülendirme oldukça önemlidir. Bu aşamadan sonra 2 ay kadar sürecek olan üretim aşamasına geçilmektedir. Üretim aşamasından sonra protez saçın yerleştirme uygulamasına geçilmektedir. Oldukça hassas ve büyük bir tecrübe gerektiren yerleştirmede saçın yapısı rengi kalınlığı dalga durumu seyreklik durumu başın duruşu etken olan unsurlardır. Protez saç özel bir yapıştırıcıyla ölçümlere göre saçsız olan bölgeye uygulanır. Bu uygulamadan sonra protez saç nedir merakında olan müşterilerimiz için tasarım aşamasına geçilmektedir. Saçın tasarımı suratın şekline ve vücut yapısına göre ayarlanmaktadır. Oldukça büyük bir ustalık gerektiren saçın tasarımı adeta sanatsal bir aktivitedir.

Protez Saç Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Protez saç nedir sorusuna cevap verdikten sonra avantajlarından da bahsetmemiz gerekiyor. Her şeyden önce stabil bir şekli olmayan protez saç istenen şekle sokulabilmekte ve istenen yöne taranabilmektedir. Bu noktada tamamen bir özgürlük vermekte olan protez saç kişinin doğal saçından kesinlikle ayırt edilmeyecek şekilde üretilmektedir. Renk ve doku bakımından doğal saçla özdeş olduğu için natürel bir his uyandırmaktadır. Ayrıca geçmişteki uygulamalara nazaran spor sırasında aktivitelerde doğal bir şekilde saç dalgalanmakta ve hareket etmektedir. Böylece protez saç nedir diyerek bizimle iletişime geçip uygulamamızdan istifade eden bütün müşterilerimiz koşarken spor yaparken futbol oynarken dahi doğal bir görünümü muhafaza etmektedir. Ayrıca hava ve su bakımından yüksek oranda geçirgenlik taşıyan protezler herhangi bir şekilde sağlık sorunu oluşturmamaktadır. Derinin hava alması sebebiyle kaşıntı gibi problemler ortaya çıkmamaktadır. Uygulamakta olduğumuz protez saçların en büyük avantajlarından birisi de son derece ekonomik olmasıdır. Oldukça pratik olan protez saç kısa bir süre içerisinde istediğiniz görünüme kavuşmanız için yardımcı olmaktadır. Bize ulaşmak için tıklayınız https://hairhotel.com.tr/blog/neden-protez-sac-protez-sac-nedir

YORUM YAZ