Geleceğiniz İçin İyi Bir İngilizce Öğrenmek İçin Tıklayın Konuşarak Öğren

07.07.2017 - Cuma 14:36

İngilizce eğitimi aslında ilkokul çağından bu yana pek çoğumuzun hayatında olan ve gerekli başarı bir türlü elde edilemeyen bir konudur. Bunda elbette ki yanlış eğitim teknikleri oldukça etkili olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ise sadece gramer konuları üzerinde duruyor olmak da İngilizce derleri sonucu beklentilerin karşılamamasında etkili olan bir durumdur. İngilizce eğitimlerinde gramer ve kelime ezberi birlikte ilerletilmesi gereken bir konudur. Bunlardan ziyade İngilizce de dikkat edilmesi gereken bir konuda özellikle mesleki İngilizce eğitimi alan kişilerin kelime ezberi konusunda özen göstermesi gerekir. Peki, nasıl özen gösterilmeli nelere dikkat edilmeli. Örneğin kelime ezberi yapılırken kişiler İngilizcedeki seviyelerini dikkate alarak ezber yapması gerekirken yine mesleki İngilizce de hangi alanda kişi kendisini geliştirecekse ya ad hangi alanda ilerlemek istiyor ise o alanı ilgilendiren kelimeleri öğrenmeye öncelik vermesi gerekmektedir. Örneğin bir kişi spor alanlarından biri olan fitness dalında kariyer yapmak istiyor ya da bu dalda yurt dışında çalışmak istiyor ise İngilizce eğitimlerinde de kelime ezberi yaparken İngilizce fitness kelimeleri önceliği olması gerekir. Buna dikkat etmek işi daha da kolaylaştıracaktır.

Bunlardan ziyade dil eğitiminde en önemli konu elbette ki dil eğitimi alınacak kursun ya da eğitmenin seçilmesidir. Kayseri İngilizce kursları arasında olan Amerikan Kültür Dil Okulu vardır ve tek şubesi olan dil kursu Kayseri Melikgazide bulunur. Bunun yanı sıra Kayseri de dil eğitimi veren kurslar arasında Azakoğlu yabancı dil kursu da bulunur yine bu dil kursunun da Amerikan Kültür Dil kursu gibi tek şubesi vardır ve bu şube de Kocasinan’da bulunmaktadır. Yine Kocasinan’da bulunan Aydil dil kursu da Kayseri’de bulunan dil kurslarından biridir. Tüm bunların yanı sıra ülkemizdeki başarılı üniversitelerden biri olan Kayseri Erciyes üniversitesinde kendi bünyesinde İngilizce dil eğitimleri vermektedir. Kocasinan ilçesine bulunan diğer dil kursları ise; Nazar Dil Eğitim kursu, Özel Balkaya İngilizce kursudur. Bunların yanı sıra Kayseri İngilizce dil kursları bakımından pek çok alternatifin bulunduğu bir şehirdir. Fakat vaktim yok kurslara zaman ayıramam diyenler için evinizin rahatlığında olan dil kursları oldukça iyi bir seçenek olarak görülmektedir. Bunların yanı sıra konuşarak öğren yöntemi de zaman açısından oldukça kolaylık sağlayacak bir yöntem olmak ile birlikte sonuçları da pek çok dil kursuna göre daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar vermektedir.

İngilizce dil eğitiminde gramer konuşarak pek çok kalıptan oluşmaktadır ve bunları ezberlemekten ziyade anlayarak öğrenmek gerekir ki sonrasında da alınan eğitimin faydalarından yarar sağlanabilinsin. Konuşarak İngilizce öğrenmek İngilizcenin öğrenimi konusunda oldukça faydalı olmasının yanı sıra hataların görülmesinde ve bu hataların düzeltilmesinde de yararlı bir yöntem olmak ile birlikte. Yazarak öğrenmek de oldukça yararlı bir yöntemdir. İngilizce de yazım kurallarının yanı sıra tarih yazımları da oldukça önemlidir. Özellikle resmi mektup ya da ticari yazışmalarda tarih yazımı fazlası ile önemli bir konudur. tarih yazımı konusunda bilgi edinmek amacı ile konusarakogren.com/blog/ingilizce-tarih-yazimiverilen bağlantı kullanılabilir. İngilizce eğitimleri başlandığında gramer konularının temel konularından biri de saat gün ay yıl ve tarih konularıdır. Tüm bunlara rağmen bu konularda hale sıkıntı yaşayan pek çok kişi vardır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek nokta vardır o da ezberci yöntemlerden kaçınmaktır. Böylece öğrenim kolay olacaktır. Örneğin saat soru kalıbı İngilizcede What time ise it? Şeklindedir bu sorun kalıbının Türkçe karşılığı ise saat kaç anlamına gelmekte iken aynı soru kalıbı kullanılarak diğer zaman soruları da sorulabilir. İngilizce de yılların yazımında ise yine bazı kurallar bulunmaktadır bu kurallar dikkatlice öğrenildiği sürece saat tarih gibi zaman soru kalıpları konusunda herhangi bir problem yaşanmayacaktır. İngilizce de milattan önce için AD kavramı kullanılırken milattan sonra için ise BC kavramı kullanılmaktadır.

YORUM YAZ