2018'i En Özel Defter ve Ajandalar ile Karşılayın

22.11.2017 - Çarşamba 18:41

Kırtasiye tutkunlarının asla vazgeçemediği yazım gereçleri içerisinde defterler özel bir yer tutar. Yazmayı ilk öğrendiğimiz andan itibaren çantalarımızdan hiç eksik olmayan defter çeşitleri, zamanla tutkuya dönüşür ve defter süsleme malzemeleri çok daha çekici bir hale gelir. Defter süslemeleri; defter ayracı, defter kaplama gibi basit malzemelerle birlikte, el yapımı süslerle birlikte daha da göz alıcı bir hobiye dönüşebilir. Duygusal ve estetik çekiciliği bir tarafa, defter modelleri kullanışlılığı açısından da hayatımızın merkezindedir. Okulunu bitirmiş ve çalışma hayatına girmiş çoğu kırtasiye aşığı, kullanışlı defterler ile gün içerisindeki çalışma performansını da artırabilir. Tabi, eğitim hayatında ve ofisler en çok kullanılan defterlerden biri de spiralli defter çeşitleri oluyor.

Spiralli Defter Nedir?

Spiralli defterler, yandan ve üstten telli yapısıyla açılıp kapanırken kolaylık sağlar ve ciltli defterlere göre daha ergonomiktir. Karton ya da deri kapaklarının cilt sebebiyle bükülmemesi sayesinde daha rahat bir yazım imkanı sunar. Spiralli defter fiyatları, kullanışlılığı göz önüne alındığında ekonomiktir. İlk sayfadan son sayfaya kadar aynı verimde kullanabileceğiniz bu ürünler, özellikle iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Birbirinden güzel baskılı modelleme imkanı, firmaların promosyon olarak da bu ürünleri tercih etmesine neden olur. Eğitim hayatında, özellikle üniversite öğrencileri içerisinde popüler olan spiralli defter boyutları, genelde A4 ve A5 olarak üretilir. Cep boy diyebileceğimiz A5 spiralli defterleri çantaların gözlerinde ve elde kolaylıkla taşıyabilir; spiral bölümüne de tükenmez kaleminizi geçirerek kalemlik olarak kullanabilirsiniz.

En Güzel 2018 Ajandaları

Defterden bahsetmişken konu ajanda çeşitlerine gelmese olmazdı... Türkiye'de 2017 yılında en çok hediye edilen ürünlerden biri de ajandalar olmuştur. Peki nedir ajanda defter modellerini bu kadar popüler kılan unsur? Tabi ki, günlük tutma aşkımız! Ajanda tutmak, büyük bir tutkudur. Her birimiz hayatımızda en az 1 kez de olsa günlük tutmaya heves etmiş, bunun için kendimize en uygun ajanda modelini satın almışızdır. Yumuşacık ciltleri, günlük tutmaya uygun yapıları ve birbirinden güzel, farklı tasarımlarıyla ajanda çeşitleri adeta gönlümüzde taht kurmuştur. 2017 ajandaları geçtiğimiz yıl en çok satan ürünler listesinde en üstteyse, 2018 ajandaları için de aynı beklentide olmamız garipsenmez. Ajanda süslemeleri için kullanılan ajanda aksesuarları, ajanda ayracı ile en iyi defter süslemelerini yapabilir, günlük tutmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sevdiğiniz defter modeli hangisi olursa olsun, okul çantanızda, çalışma masanızda ve kalbinizin bir köşesinde daima önemli bir yer tutacaktır...

YORUM YAZ