Kahve Çeşitleri ve Özellikleri

06.08.2019 - Salı 21:56

Kahve, Dünya’da olduğu kadar ülkemizde de oldukça fazla tüketilen, kokusu ve lezzeti nedeniyle çok sevilen hatta vazgeçilemeyen bir içecek. Hele ki kahve tutkunları için kahvenin anlamı ve yeri bambaşka. Kimisi sabah kalkar kalkmaz hazırladığı sıcacık kahvesi ile güne başlamak ister, kimisi kahvaltı ya da yemekten sonra kahvesini keyifle yudumlamak ister. Kahve içme zamanları ya da içilen kahve çeşidi değişse de, tercih edilen kahvenin damaklarda bıraktığı tat ve içerken yaşanan keyif kahve severler için adeta vazgeçilmez bir tutku.

Herkesin içmekten keyif aldığı kahve çeşidi farklılık gösterebildiği için tercihler damak zevkine bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Kahve çeşitlerinin fazla olması kahve sevenlerin farklı tatları da deneyebilmesini sağlıyor.

Filtre kahveler, çekirdek kahveler, kapsül kahveler en çok tercih edilen kahve çeşitleri arasında sayılabilir. Kapsül kahveler özellikle kahve tiryakilerinin daha çok tercih ettiği bir kahve türü. Bunun sebebi kapsül kahvelerin tek içimlik olarak hazırlanabilmesi ve en taze şekliyle kahve içebilmeye olanak sağlaması. En çok içilen ve favori kahve çeşitleri arasında yer alan, ev ortamında da rahatlıkla hazırlanabilen filtre kahveler birçok kahve tutkunun tercihi arasında yer alıyor. Filtre kahvelerin tadı kahve çekirdeğinin aromasına göre farklılık gösterebiliyor.

Kapsül kahve sevenler için Kimbo birçok çeşidi ile kahve sevenlerin tercih ettiği markalar arasında. Klasik İtalyan espresso lezzeti sevenler için tam gövdeli ve tatlı bir aromaya sahip olan Kimbo Napoli Nespresso ideal bir seçim olabilir. Kimbo Intenso Nespresso yoğun ve bitter aroması içeren kalıcı lezzeti ile sütlü kahve sevenlerin damak zevkine hitap ediyor.  Nikaragua, Peru, Tanzanya ve Hindistan'dan gelen organik kahve Kimbo Armonia Nespresso ve Kimbo Bio Organic Nespresso Kimbo’nun satışa sunduğu diğer kapsül kahve çeşitleri arasında yer alıyor. Kimbo’nun filtre kahve, çekirdek kahve, yastık kahve çeşitleri de mevcut.

Kahveden vazgeçemeyenlerin ve online alışverişi sevenlerin tercih edebileceği Keyfimin Kahvesi web sitesi güvenilir bir e-ticaret sitesi olarak hizmet veriyor. Kimbo Türkiye tek yetkili satıcısı keyfiminkahvesi.com birçok kahve çeşidini, kahve makinesi çeşitlerini ve aksesuarlarını kahve tutkunları için satışa sunmakta. Keyfi kahve olanlara, kahve keyfini kaliteli hizmet konforu ile yaşatabilmeyi misyon edinmiş olan Kimbo, en taze, en lezzetli İtalyan Espresso harmanlarını sizlerle en konforlu şekilde buluşturan özel bir markadır.

YORUM YAZ