Almanya’da Bomba Paniği Yaşandı

23.05.2017 - Salı 13:59

Almanya’nın Berlin kentinde şüpheli bir paket bomba paniğinin yaşanmasına neden oldu. Berlin’de Sosyal Demokrat Parti’sinin genel merkezi olan Willy Brandt Haus binasının yakınında bulunan bir posta merkezinde bulunan şüpheli paket bir anda paniğe neden oldu.

Haberin ve tepkilerin hızlı bir şekilde yayılmasının ardından parti binası hızlı bir şekilde boşaltıldı ve güvenlik tedbirleri alındı. Posta merkezi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı ve polis güvenlik şeridi çekerek kimsenin binaya yaklaşmasına izin vermedi. Binada daha öncede benzer bir olay yaşandığı ortaya çıktı. 24 Eylül tarihinde parti programının görüşüldüğü sırada yine bomba alarmı nedeniyle toplantının yarıda kesildiği ifade edildi. Bomba paniğinin yaşandığı binada bugün Sosyal Demokrat Partisi Genel Başkanı Martin Schulz’un Can Dündar’a Gustav Heinemann ödülü vermesi bekleniyor. Yapılacak törenle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Partiye yönelik olası tehditlere karşı geniş güvenlik önemleri alınıyor. Alarma neden olan şüpheli pakette inceleme yapılıyor olası şüphe ortadan kalkana kadar parti binasına girilemeyecek.

YORUM YAZ