Club505: Neredeyse Hiçbir Üyenin Yalan Söylemediği Bir Arkadaşlık Sitesi

Club505: Neredeyse Hiçbir Üyenin Yalan Söylemediği Bir Arkadaşlık Sitesi

Ricky Gervais’in oynadığı The Invention of Lying’i bilenleriniz vardır elbet. Alternatif bir dünyayı anlatan filmde henüz yalan icat edilmemiş. Reklamlarda bile firmalar ürünlerini tanıtırken “Pepsi, Coca Cola’nın olmadığı zaman daha iyisi yok” gibi gerçekçi söylemler kullanıyor. Herkes mutlu, herkes doğal. Ta ki kahramanımız yalan söylemeyi keşfedip bankalara vurgun yapmaya başlayana kadar… Bu kadar radikal bir alternatif dünya olmasa da diğer arkadaşlık sitelerine nazaran Club505, yalanın en geçersiz olduğu sosyal platform diyebiliriz.

Club505 üyeleri kendilerine neden bu kadar güveniyor?

Club505’teki üyelerin ilk tanışmada yalan söylemeyi tercih etmemesinin en önemli sebebi de üyelerin kendilerine güveniyor olmaları. Hiçbir insana elbet kefil olmak mümkün değil. Ancak Club505’e üye olan herkes üyeliklerinin ne aşamalardan geçtiklerini bildikleri için karşısındaki kişilere karşı daha rahat güven kazanıyor kuşkusuz. Club505, mottosu #dateclassy olan bir arkadaşlık sitesi. Üyelerinin kültür ve gelir seviyesini önemseyen, platforma uygun olmayan insanları para karşılığı olsa dahi kabul etmeyen seçkin bir arkadaşlık sitesi. Bunun farkında olarak üye olan insanlar karşısındaki kişilerin de seçkin kişiler olduklarını biliyor. Kimse kimseye kendisini ispat etmek durumunda kalmıyor. Dolayısıyla yalana en sık rastlanan o ilk yazışmalarda en gerçekçi olunan sosyal platformların başında geliyor Club505.

Club505’e üye olmak neden bu kadar zor?

Club505, kullanıcılarına reklam yayınlamayı tercih etmiyor. Gelir modelini erkek üyelerden talep ettiği üyelik paketleri üzerine kuruyor. Kadın üyelerden herhangi bir ücret talebi yok. Ancak bu demek değil ki her önüne gelen kadın üyeyi kabul edebiliyor; Club505, sadece erkekler değil, kadın üyeleri için de son derece seçkin tercihler yapmaya çalışıyor. Bildiğim kadarıyla Club505’in dünyada faaliyet gösterdiği İstanbul dâhil toplamda 8 şehir var. Her şehir için sadece 505 erkek üyeyi kabul ediyorlar. Keza uygulama, ismini de bu politikadan alıyor. 505 erkek üye belirli bir ücret karşılığı üye olabiliyorken kadın üyeler için herhangi bir kota, ücret talebi gibi kısıtlamalar bulunmuyor. Club505, yeterince seçkin olduğunu düşünen her kadın üyeye kapılarını açıyor.

Club505, dışarıdan bakıldığında kapalı bir kutu gibi

Üyesi olmayan insanların gözünde adeta kapalı bir kutu olan Club505, hedef kitlesine sadece seçkinlerin ulaşabileceği medyalarda ve platformlarda ulaşmayı tercih ediyor. Holding yöneticileri, siyasiler (Avrupa için geçerli en azından), sporcular ve sanatçılar gibi A+ kitleyi hedefleyen uygulama, tanıtımlarını yalnızca bu kitlenin eline geçen medya ürünleri üzerinden kurumsal ilişkilerini kullanarak yapıyor. Kadınlar arasında kulaktan kulağa yayılması bu yüzden oldukça kolay oluyor. Amsterdam’da henüz birkaç sene önce; 2016’da kurulan Club505, tercih ettiği pazarlama kanalları sayesinde şimdiden dünyanın en seçkinlerinin olduğu bir sosyal arkadaşlık sitesine evirilmiş durumda. Deyim yerindeyse saman alevi gibi parlayan Club505, ilerleyen zamanlarda 505 erkek üye limitini ticari kaygılarından dolayı esnetecek mi göreceğiz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi