Canvas Baskı Nedir?

Canvas Baskı Nedir?

Günümüzde duvar süsleme aparatları bir çok kişi tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Bu süslemeler içinde en fazla kullanılanları tuval üzerine yapılmış olan resimlerdir. Fakat iyi resimlerin son zamanlarda çok iyi paralar ile satılması ve iyi resimlerin sıklıkla bulunamaması tuval baskı çeşitlerinin duvar süslemesi için kullanılmasını desteklemiştir. Dijital baskı makinelerinde bezler üzerine basımı yapılarak kullanılmakta olan canvas baskı da ülkemizde çoklukla kullanılan baskı çeşitlerindendir.

Bu işlemi yaparken her renk için renk sabitleyici kullanılır ve bu baskılardan sonra resimler tuval üzerine sabitlenerek hazırlanmaktadır. Resim yapmak farklı bir sanattır. Sanatçının elinden çıkan bu sanat çeşidinde yapılan resmin nasıl olduğu değil aslında yapılan resmin ne anlatmaya çalıştığının önemi büyüktür. 3d baskı günümüzde bir çok kişi tarafından sevilerek hazırlanan bir baskı tekniğidir. Kayan bir tekniği bulunan bu baskı çeşidi oyuncaklarda ve plastiklerde de kullanılmaktadır.

Baskı çeşitleri her zaman el çizimlerine benzetilmeden otomatik çizimler oluşturma makinelerinde de oluşturulsa bazı süreçlerde isteğe bağlı olarak el çizimine benzeyen çizimler de otomatik makinelerde yapılarak satışa sunulmaktadır. Duvar ölçülerine göre bir pano yaptıracak olan kişi tam olarak tasarımı çizim şeklini ve ebatlarını kendisi belirleyerek işi çıkartacak olan kişiye teslim edebilir. Bu süreçte işi yapacak olan kişi öncelikli olarak bilgisayar ortamında tam olarak istenilen figürlerin resmini çizer ve daha sonra baskıya alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi