13 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

WhatsApp İndir – Çift Aşamalı Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor

13/11/2016 - 21:52

Sosyal iletişim uygulaması WhatsApp, çift aşamalı kimlik doğrulama sistemini devreye sokuyor. Yenilenen güvenlik yapısıyla WhatsApp indiren kullanıcılar artık daha güvenli bir sosyal iletişim kurabilecekler. Şuan için Türkiye'de yayınlanan WhatsApp sürümünde çift aşamalı kimlik doğrulama aktif değildir. Yakın zamanda Türkiye'de de çift aşamalı güvenli WhatsApp indirebilecekler.
WhatsApp İndir – Çift Aşamalı Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor
WhatsApp Çok Daha Güvenli Oluyor!

WhatsApp, güvenliği bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. WhatsApp’a çok yakında çift aşamalı kimlik doğrulama özelliği gelecek.

Kullanıcı bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak için firmalar uzun bir süredir çift aşamalı kimlik doğrulama sistemini kullanıyordu. Şimdi bu kervana geç de olsa WhatsApp da katılmak için kolları sıvadı. WhatsApp’ın Beta sürümünde ortaya çıkan özelliğe göre; çift aşamalı kimlik doğrulama sistemi, diğerlerine göre biraz farklı çalışacak. 

WhatsApp’ta ki çift aşamalı kimlik doğrulama sisteminde; kullanıcılar 6 haneli bir şifre belirleyecek. Bu şifrenin yanında bir de e-mail adreslerini sisteme eklemeleri gerekecek. WhatsApp kullanıcıları eğer telefon değiştirirse bu güvenlik kodunu yeni telefonlarında girmek zorunda kalacak. Güvenlik kodunu unutan kullanıcılar ise sisteme kayıtlı olan e-mail adreslerine şifre sıfırlama isteği gönderebilecek.

WHATSAPP İNDİR
Henüz WhatsApp uygulamasını indirmemişseniz, öncelikle WhatsApp uygulamasını indirmelisiniz.

WhatsApp uygulamasını indirmek için,
Android Kullanıcıları: https://www.whatsapp.com/android/
iOS Kullanıcıları: https://www.whatsapp.com/appstore/
Windows Phone Kullanıcıları: https://www.whatsapp.com/wp/

Bu özellik WhatsApp’a geldikten sonra kullanıcıların Ayarlar>Çift Aşamalı Kimlik Doğrulama bölümünden bu özelliği etkinleştirmesi gerekecek. Yeni WhatsApp kullanıcılarına ise bu özellik zorunlu tutulacak ve üye olurken bu bilgiler istenecek.

whatsapp-guvenlik

WhatsApp’a bu özelliğin gelmesinden sonra numara ile doğrulama kodu alma seçeneğinin iptal olup olmayacağı merak ediliyor. Kendi içerisinde sosyal medya olma yolunda hazırlıklar yapan WhatsApp, seneye köklü değişiklikler ile karşımıza çıkabilir.


Yorum Yap

İlginizi çekebilir

Bu Hafta Vizyona Giren 6 Film Sinema Severleri Bekliyor

6 Yeni Film Vizyona Girdi