22 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Tubidy Müzik İndirme Programı Telif Engeline Takıldı

22/10/2016 - 22:55

Türkiye'nin en çok kullanılan müzik indirme siteleri arasında yer alan Tubidy, telif engeline takıldı. Pek çok alternatif site Google'da aramalardan kaldırılırken telif konusunun ne kadar önemli olduğu da ortaya çıkmış oldu.
Tubidy Müzik İndirme Programı Telif Engeline Takıldı
Tubidy Telif Engeline Takıldı

Tubidy müzik indirme programı telif engeline takıldı. Binlerce müzik arşivinin yer aldığı Tubidy, son günlerde Google’da kullanıcının karşısına çıkmıyor. Konu ile ilgili gelen açıklamalar ise artık internet üzerinden illegal olarak müzik indirme işlemlerine kısıtlama getirileceği yönünde.

Müzik sektörünün büyümesi ile birlikte internet sitelerine sekte vurulmaya başlandı. İnternet üzerinden MP3 indirmek isteyenlerin en çok kullandığı site olan Tubidy, Google’ın telif engeli ile karşı karşıya kaldı. Pek çok ünlü isim eserlerinin internet ortamında dolaşmasından rahatsız. Bu nedenle yapılan şikayetler sonucunda gerekli adımlar atılıyor.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nu üzerinde çalışmalar devam ediyor. Kanunun yasalaşması ile birlikte internet ortamında müzik indiren kişilerin ip adresleri denetime alınacak ve yapılan uyarının ardından cezai işlem uygulanacak. Konu ile ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından internet üzerinden müzik indirilen sitelerin tamamen kaldırılması gündeme gelecek.


Yorum Yap