22 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Taraftarium24 Derbi Öncesinde Lig TV Tarafından Uyarıldı

22/10/2016 - 17:14

Galatasaray Trabzonspor maçını şifresiz izlemek isteyen binlerce kişi şimdiden Taraftarium24 adresini takip etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde HaberDirekt.com olarak illegal yayının ortaya çıkardığı sorunları dile getirmiştik. Ancak bu uyarı M. United Fenerbahçe maçı öncesinde pek işe yaramadı. Bu akşam oynanacak olan derbi öncesinde Lig TV illegal siteleri takibe almaya karar verdi.
Taraftarium24 Derbi Öncesinde Lig TV Tarafından Uyarıldı
Taraftarium24 Derbi Öncesi Uyarı Aldı

Galatasaray Trabzonspor derbisi öncesinde internet üzerinden illegal yayın yapan Taraftarium24 uyarı aldı. Daha önce HaberDirekt.com olarak M. United Fenerbahçe maçı öncesinde illegal maç yayını yapan ve bu yayını izleyen kişilerin suça ortak olduklarını ve büyük cezalarla karşı karşıya kalabileceklerini belirtmiştik. Buna karşın geçtiğimiz günlerde yayın yapan Taraftarium24 yüz binlerce kişiyi sitesini çekmişti. Aynı durumun bu gece oynanacak olan Galatasaray Trabzonspor maçı öncesinde yeniden gündemde.

Lig TV kaçak yayın yapan siteleri daha önce pek çok kez uyarmış olmasına rağmen bir sonuç alamadı. Bu nedenle yaptırımlarını arttıran Lig TV, Taraftarium gibi siteleri yakın takibine aldı. İnternet üzerinden maç izleyen kişilerin unutmaması gereken konu ise bu gibi durumlarda ip adreslerinin kayıt altına alındığı ve cezai yaptırımla karşı karşıya olabilecekleri.

Galatasaray Trabzonspor maçını şifresiz izlemeyi düşünenlerin LİG TV’nin yapmış olduğu uyarıyı dikkate almaları gerekiyor. Lig TV’den Yasal Uyarı:

www.ligtv.com.tr web sitesi içerisindeki her türlü yazılı ve görsel (video, fotoğraf, vs) içeriğin bilgisayara indirilmesi (download edilmesi), kopyalanması, çoğaltılması, bir web sitesinde veya diğer herhangi bir mecrada yayınlanması, bir web sitesinin içinde frame, i-frame ve benzeri şekillerde gösterimi, izin alınmadan link verilmesi yasaktır. Aksine davranışlar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca suç teşkil edecek olup, bu tip davranışlarda bulunan www.ligtv.com.tr sitesinin kullanıcıları, www.ligtv.com.tr web sitesinin sahibi olan Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş’ye cezai şart olarak her bir ihlal için 25.000 USD’yi (Yirmibeşbin Amerikan Doları) ödemeyi, bu cezai şartın fahiş olmadığını ve mahkemelerden tenkisini talep etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Lig TV Dilediğin Yerde üyeliği ile internet üzerinden maçları sorunsuz olarak izleyebilirsiniz.


Yorum Yap

İlginizi çekebilir

Ozan Tufan Sakatlığı Nedeniyle FB-GS Derbi Kadrosundan Çıkarıldı

Ozan Tufan Derbide Yok!