• DOLAR
  3,5326
  % -0,07
 • EURO
  4,1196
  % -0,16
 • ALTIN
  142,2865
  % -0,17
 • BIST
  106.843
  % 0,10
Samsung Sürücüsüz Araba Yollara Çıkıyor

Samsung Sürücüsüz Araba Yollara Çıkıyor

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi otomobil sektörüne de çok olumlu bir şekilde yansımaktadır. Büyük firmalar üstün özelliklere sahip araçların dışında sürücüsüz yani otonom arabalar içinde çalışmalar başlatıldı.

Günümüzde tam olarak sürücüsüz araçlar yollarda yer almasa da yapılan testlerde ve deneme sürüşlerinden büyük başarılar elde edilmeye başlandı. Güney Kore firması olan Samsung da elinde bulundurduğu üstün teknoloji ile sürücüsüz araba üretiminde bir devrim yapmayı planlıyor. Hali hazırda deneme aşamasında olan Samsung sürücüsüz araba test sürüşleri olumlu olarak sonuçlandı. Sürücüsüz arabalar çeşitli sensörler kullanılarak insan müdahalesi olmadan hareket edebilen araçlardır. Samsung firması da kendi geliştirdiği otonom aracı daha doğal ortamda test etmek için Güney Kore Kara Bakanlığı’ndan izin aldı. Böylece sadece test alanında deneme sürüşü yapılan Samsung sürücüsüz araç artık normal yollarda da test edilebilecek. Samsung firması bu zamana kadar özel olarak hazırlanmış bir yarış pistinde aracınız test ediyordu bu da doğal bir ortam olmadığı gerçekçi sonuçlar alınamıyordu. Alınan izin sonrasında firma tarafından geliştirilen ve yapan zeka ile derin öğrenme teknolojileri bulunan sürücüsüz araç normal yollarda test edilecek.

Geliştirilen araçta üst düzey sensörler ile bilgisayar modellieri kullanılmaktadır. Firma testler ile birlikte en zorlu koşullarda bile araçtan tam performans alınmasını hedefliyor. Daha önce de Google firması tarafından geliştirilen bir sürücüsüz araç tanıtılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM