Öğrencilerin Yurtta Kalmalarının Avantajları

Öğrencilerin Yurtta Kalmalarının Avantajları

Öğrencilerin ev yerine yurtta kalmaları başta maddi açıdan ciddi bir tasarrufa neden olmakla birlikte manevi açıdan da birçok avantaj sağlamaktadır.

–              Yurtta kalan öğrenci kahvaltı, yemek, ısınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamada bir sorun yaşamayacak; en önemli düzenli ve sağlıklı bir beslenmeye sahip olacaktır.

–              Yurtlarda gece ve gündüz düzenli olarak görevli personelin bulunması, öğrencilerin güvenliğini sağlar, maddi ve manevi kendilerini güçlü hissederek psikolojik açıdan güçlü olurlar.

–              Özellikle ilk kez yurtta kalan öğrenciler, her bölümden farklı kişilerin bir arada olması nedeniyle geniş bir sosyal çevreye sahip olurlar. Hem ders açısından hem de sosyal açıdan istediği zaman destek bulabilirler.

–              Herhangi hastalık ya da sorun ile karşı karşıya kaldığında öğrenci, yurt personeli tarafından gerekli destek sağlanacaktır.

Aile olarak siz de çocuğunuz yurt ortamının avantajlarından faydalanması sağlamak için, güvenilir ve profesyonel hizmet anlayışını ilke edinmiş Biga Öğrenci Yurdu ile  Biga Kız Öğrenci Yurdu linkine tıkladığınızda açılan web adresinden ya da diğer iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Biga Öğrenci Yurdu Servis Hizmeti Var Mı?

Biga Kız Öğrenci Yurdu servis hizmeti olup olmadığına bakılmalıdır. Yurtların böyle bir hizmet zorunluluğu yoktur. Ama en azından ihtiyaç durumunda öğrencilerin güvenliği açısından bu konuda ne kadar destek verildiği hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Yurt seçiminde önemli noktalara uzaklığı dikkate alınarak karar verilmelidir. Yani yurdun konumu önemli bir tercih nedenidir.

Ders Çalışma Ortamı ve Ortak Alanlar Nasıl

Biga Erkek Öğrenci Yurdu içinde öğrenciler için sosyal mekanlar bulunmalıdır. Etüt odaları, kantin, dinlenme ve oyun odaları ihtiyaçlara uygun düzenlenmiş olmalıdır.  Özellikle etüt odalarında yeterli sayıda masa olup olmadı kontrol edilmelidir.

Çanakkale’de ailelerin çocuklarını güvenle emanet edeceği, gençlerin üniversite eğitimleri boyunca barınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılamak dışında sosyal yaşamlarına gerekli desteği veren, profesyonel hizmet anlayışı ile gençlerimize rahat yaşam ortamı sunuyoruz. Ziyaretiniz öncesi detaylı bilgi olmak için Biga Erkek Öğrenci Yurdu internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İyi Bir Öğrenci Yurdu Nasıl Olmalıdır?

İyi bir öğrenci yurdu, gerekli özelliklere sahip olmalıdır. İstenilen özellikteki bir yurt öğrenci tarafından tercih edilirken; yatırımcısı kazanç sağlamayı başarır.

–              Yurt olarak seçilecek binanın güvenli bir çevrede yapılması ve binanın merkezi ısınma sistemine sahip olması gerekir.

–              Yurtta kalan öğrenciler için sıcak problemi söz konusu olmamalıdır.

–              Yurtta yeterli sayıda temizlik personeli bulunmalı ve oda ile diğer mekanların temizliğine önem verilmelidir.

–              Yurtta internet bağlantısı olmalı ve öğrenciler böylelikle bilmedikleri ortama girmek zorunda bırakılmamalıdır.

–              Yurtlarda yemekhane ve kantin hizmeti bulunmalıdır. Ayrıca öğrencilerin yemek saatleri dışında, yiyeceklerini koruyabilecekleri ve kendilerine ait aperatifler hazırlayabileceği mutfak olmalıdır.

–              Öğrencilerin ders çalışabileceği, gerekli donanıma sahip etüt odaları oluşturulmalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi