• DOLAR
  3,5214
  % -0,10
 • EURO
  4,0069
  % 0,17
 • ALTIN
  141,9962
  % 0,56
 • BIST
  99.993
  % 0,36
KEİ Teşkilatının 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi İstanbul’da Başladı

KEİ Teşkilatının 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi İstanbul’da Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliği yaptığı Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatının 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi İstanbul’da başladı. Zirvede konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bize hep aldığından çok fazlasını veren Karadeniz için hep birlikte çok daha fazlasını yapmaya mecburuz.

Karadeniz’e çok şey borçluyuz. Karadeniz’e açılan tüm limanlar aynı çarşıya açılan dükkan gibidir” açıklamalarında bulundu. Lütfi Kırdar Uluslar arası Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Başbakanı Medvedev, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos katılıyor. KEİ Teşkilatının 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi’ne katılan Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos Türkiye’yi ziyaret eden ilk Yunanistan Cumhurbaşkanı oldu. Zirvede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan çok işbirliğinin önemine dikkat çekerek bunların geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yaptığı konuşmanın bir bölümünde ise “Örgüt üyesi ülkelerin kendi aralarındaki ticaret ve yatırımların potansiyelimizin çok altında olduğu bir gerçektir. Bu engin coğrafyanın imkanlarını çok daha iyi değerlendirmenin imkanlarını aramalıyız” ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM