Kasko Sigortasının Avantajları

Kasko Sigortasının Avantajları

Kasko sigortası, aracını uğrayacağı zararları karşılamak amacıyla isteğe bağlı yapılan bir sigorta türüdür. Otomobil sigortalarından biri olan kasko sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında yanması, çalınması ya da hasara uğraması gibi durumlarda sigortalıya tazminat ödenmesi için yapılır.

Kasko sigortasının kapsamı yanması, çalınması gibi standart durumlar ile birlikte sigortalının ihtiyaç ve isteği doğrultusunda eklenecek teminatlar ile genişletilebilir. Ayrıca sigorta, poliçede aksi bildirilmediği taktirde Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Kasko sigortası yaptırırken kişinin dikkat etmesi gereken en önemli nokta içeriğidir. İçeriğinde ne olacağının belirlenmesi kişinin ihtiyaçlarına bağlıdır. Kasko sigortası yaptırmanın amacı, öncelikle kaza durumundaki kişilerin kendi risklerini güvence altına almaktır. Büyük zorluklar ile alınan araçların başına gelecek felaketlere karşı korunması amacıyla yapılan kasko aracı yangın, deprem, sel gibi doğal felaketlere karşı koruyabildiği gibi çarpma, anahtar çalınması, hırsızlık, yanlış yakıt dolumu gibi durumlar için de geçerlidir. Aracın güven altına alınabilmesi için yapılan bu isteğe bağlı sigorta türü araç rayiç bedeli, anlaşmalı servis, orijinal ya da muadil parça ayrımı gibi kolaylıklar sağlıyor. Teminatları içerisinde yol yardım hizmeti, yolcu-sürücü ferdi kaza, cam kurtaran hizmeti, mini onarım, anahtar-kilit değiştirme masrafları, hukuksal koruma gibi durumlar yer alıyor.

Generali Sigorta’nın internet sitesinde kasko sigorta ile ilgili detaylı bilgiye ulaşılabiliyor. Prestij Ekstra Kasko’nun müşterilerine sunduğu avantajlar arasında yol yardım hizmeti, mini onarım hizmeti, indirimler, evde bakım teminatı, kaza anında tamirin yapılacağı servisin ekstra indiriminden faydalanma hakkı, anahtarın kaybolması durumunda aracın çalınması gibi durumları karşılamak yer alıyor. Generali Sigorta’nın internet sayfasında güvence altına alınacak riskler, genel ve ek teminatlar, kasko sigortası işlemleri, hesaplanması, sigorta türleri gibi bilgiler de sunuluyor. Kasko sigortası ile ilgili fiyatlandırma tablosuna da ulaşılabilen sayfada konu ile ilgili daha pek çok içeriğe ulaşılabiliyor. Ayrıca sayfada istenilen bilgiler girilerek sigortanın fiyatı belirlenebiliyor. Kasko sigortanın kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar ve avantajlar oldukça fazladır. Bunların hepsi sürücüyü maddi yükten koruduğu kadar aracın da yaşayacağı maddi zararlardan korur.                               

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi