• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadınlar Artık Ayakkabı Seçimlerini Değiştiriyor

Kadınlar Artık Ayakkabı Seçimlerini Değiştiriyor

Topuklu ayakkabı modasına son dönemlerde damga vuran modeller olan dolgu topuklu ayakkabı modelleri, son derece şık ve bir o kadar da rahatlar. Seksi bir görünüm oluşturabilmeyi beraberinde getiren dolgu topuklular, yüksek topuklarıyla adeta bir stiletto havasındalar. Farklı kombinler yapabilmeye olanak sağlayan dolgu topuklu modeller, yeni sezonun trendi oluyor.

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modellerinin Farkı Nedir?

Dolgu topuklu ayakkabılarda taban kısmının tamamı topuk olarak tasarlanmıştır. Dolgulu bir tasarıma sahip olan ayakkabılarda, normal bir topuklu bir ayakkabıya göre yükseklik daha fazladır. Dolgu topuklular, rahatlık açısından diğer modellerden ayrılmaktadırlar. Ayağın belli bir kısmı değil her kısmı topuk üzerinde kaldığından dolayı uzun süre boyunca giyilse bile rahatlık hissini sağlar.

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modellerinde Ön Plana Çıkan Tasarımlar

Yeni sezon tasarımlarıyla dolgu topuklu ayakkabı modelleri; şık, zarif ve bir o kadar da dikkat çekiciler.

Süet Dolgu Topuklular: Süet dolgu topuklu modeller, dış kısımlarındaki hatlarla beraber oldukça trend modeller oluyorlar. Süet dolgu topuklu modeller, tasarım açısından birbirlerinden ayrılıyorlar.

Taşlı süet dolgu topuklu modeller, taş bezenmiş dış görünüşleriyle ışıltıyı beraberinde getiriyorlar. Özenli bir şekilde yerleştirilen taşlar, hoş bir stili beraberinde getiriyor.

Fermuarlı süet modellerde tasarım yandan ve önden fermuar geçecek şekilde değişiyor. Son derece modern bir stil fermuarlı süet modellerle oluşturulabilir.

Sezonun süet dolgu topuklularında zincirli modeller fark yaratıyor. Zincir detayı kısa veya uzun olacak şekilde oluşturulan tasarımlardaki hatlar, kaliteli bir stilin öncüsü oluyor.

Deri Dolgu Topuklular: Deri dolgu topuklu modellerde gerçek ve suni deri olacak şekilde iki farklı tasarım bulunuyor. Deri dolgu topuklular, sokak stilini yansıtan modellerle satışa sunulduğu gibi aynı zamanda özel zamanlar için tercih edilebilecek klasiklikte olan modelleri de kadınların tercihine sunuyor.

Dolgu Topuklu Botlar: Dolgu topuklu bot modelleri hem şık hem de koruyucu bir stili beraberinde getiriyorlar. Dolgu topuklu ayakkabı modelleri içerisinde bot olarak sezon trendleri; zımbalı ve tüylü modeller oluyor.

Zımbalı modele sahip olan dolgu topuklu botlar, üzerlerinde yer alan zımba işlemeleri sayesinde fark yaratan bir stil oluşturabilmeyi beraberinde getiriyorlar.

Tüylü dolgu topuklu botlar, bilek kısmında bulunan tüy detaylarıyla tasarım açısından fark yaratmayı başarıyorlar.

Kalın Tabanlı Dolgu Topuklular: Kalın tabana sahip olmalarıyla zeminle ayak arasında hissedilir bir boşluk olacağı gibi en rahat dolgu topuklu modeli de kalın tabanlı dolgu topuklu ayakkabılar oluyor. Kalın tabanlı dolgu topuklular içerisinde rugan modeller ön plana çıkıyor. Rugan modeller, parlak bir görüntüye sahip olmalarıyla beraber şık kombinlerin altından ‘ben buradayım!’ diyen bir stile kavuşabilmeyi son derece kolay bir hale getiriyor.

 

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri Fiyatları

Dolgu topuklu ayakkabı modelleri içerisinde fiyatlar farklı aralıklarda bulunuyor. Şık bir stil oluşturmayı beraberinde getiren dolgu topuklu ayakkabı modelleri içerisinde sezon fiyatları markalara göre değişkenlik gösteriyor.

Süet Dolgu Topuklu Fiyatları: Süet dolgu topuklu ayakkabılarda piyasada ortalama fiyatlar 60 TL – 150 TL aralığında olmakla birlikte, marka ve modelin farklılığına göre 150 TL üzerinde ilerleyen fiyatlar da mevcut oluyor.

 

Deri Dolgu Topuklular: Suni ve hakiki deri olarak iki farklı tipte satışa sunulan deri dolgu topuklular 70 TL – 250 TL arasında ortalamaya sahipler.

 

Dolgu Topuklu Botlar: Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezi olan modellerde 60 TL – 120 TL fiyat aralığı bulunuyor. Sezonundan önce tercih edildiklerinde ise fiyatlar oldukça makul seviyelerden başlıyor.

 

Kalın Tabanlı Dolgu Topuklular: Taban detaylarıyla dikkat çeken modeller için 80 – 150 TL fiyat aralığı mevcut.

Sosyal Medyada Paylaşın: