Botox Nedir?

Botox Nedir?

Botox uygulaması yapılırken öncelikle hastaya çok iyi analiz etmek çok iyi anamnez yani hikaye almak gerekir. Hangi amaçla istediği genel sosyal yapısı, genel cilt yapısı geçmişinde herhangi bir hastalık geçirdi mi,  dahiliye hastalıkları var mı,  bunları çok iyi sorgulamalıyız. Daha sonra her doktorun zaten anatomi çok iyi bildiğini düşünerek uygun olan yerlere uygun dozda hastanın doğallığını bozmayacak şekilde ama mimik çizgilerinin azaltacak şekilde gerekli botoks uygulamalarını yapmalıyız. Halk arasında genellikle yılan zehiri diye tabir edilmekte olan bu ürün, aslında botulinum toksini denilen bir bakteriden üretilen bir maddedir. Yılan zehri ile benzer bir yapıdadır. Ama laboratuvar ortamında üretilmektedir. Bunun da tabii ki de onayı olanı mevcuttur.  Merdiven altı üretilen ürünler de bulunmakta olup kimin hangi ilacı kullandığını her hastanın sorgulaması ve görmesi gerekiyor.  Göz kenarı çizgilerine, alın ve yanak bölgelerine botoks uygulanabilmektedir. Bu arada  her yere botoks yapılır mı diye düşünebilirsiniz.

 

Nörolojik amaçlı yapılan tedaviler dışında yüzde her yere botoks uygulanmaz. En çok uyguladığımız yerler göz kenarı ,  iki kaş arası, alın çizgileri, dudak üstünde bulunan sigara çizgileri çok dikkat ederek düşük dudaklar için yapılan botoks uygulamaları özellikle göz çevresi ve dudak çevresindeki uygulamalar gerçekten anatomi çok iyi bilmek ve çok dikkat ederek uygulamak gerekiyor.  Şaşılıkta, yüz felcinde,  göz seğirmelerinin de botoks nörolojik amaçlı çene kasılmalarında, gece diş sıkmalarda botoks tedavisi uygulanmaktadır. Ayrıca nadiren de olsa  migren tedavilerinde de kullanılmaktadır. Bu uygulama  alanında uzman hekimlerimiz tarafından güvenli ve sağlıklı şekilde uygulandığında istenilen sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Ciltle ilgili diğer problemler ve hastalıklar ile ilgili olarak cildiye doktoru muayenesi gerekmektedir. Ek olarak cinsel terapi hizmeti  için yine uzman doktorlar eşliğinde alınması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi