7 Zeytin 1 İncir Diyeti Tin Suresinden Gelen Mucize

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Tin Suresinden Gelen Mucize

Bu yazımızda da kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de Tin süresinden yola çıkılan bir diyet olan 7 zeytin 1 incir diyeti hakkında yazacağız. Bu diyetin mimarı Esat Başaran 7 zeytin 1 incir diyeti kullanarak fazla kilolarından kurtulmuş ve bizlere bu diyeti sunmaya karar vermiş.

İlk olarak 7 zeytin 1 incir diyeti sağlık açısından faydalarını yazacağım.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Sağlık Açısından Faydaları

Bu diyetin zayıflamaya olduğu kadar sağlığa da katkıları büyüktür. 7 zeytin 1 incir diyeti faydalarından bahsedecek olursak;

  • Kemik ve diş sağlığına gelişimine önemi büyüktür.
  • Süt sevmeyenler için süt içmesi sorun olan kişiler için ideal bir diyettir.
  • Kalbi güçlendirici etkisi vardır.

 

7 zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır

7 zeytin 1 incir diyeti uygulanış açısından kolay olması ile de kullanıcılarına fayda sağlıyor. Bu kürü günde 2 kere uygulayacaksınız, yemeklerden 1 saat önce uygulamanız tavsiye ediliyor. Yemeklerden 1 saat önce 7 zeytin 1 incir yiyeceksiniz. İncir ve zeytinin dinimizde de yeri vardır. Tin süresi ilk ayette “Yemin olsun incire ve zeytine…” denmektedir.

Zahide Yetiş 7 zeytin ve 1 incir diyeti hakkında programında açıklamalarda bulunmuştur. Verdiği açıklamalarda 7 zeytin 1 incir kürünü sürekli kullanabileceğimizi belirtmiştir. Özellikle bu kürün şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceğini söylemiştir.

Ünlü refsleksolog Esat Başaran 7 zeytin 1 incir diyeti sayesinde 138 kilodan 53 kiloya düştüğünü iddia etmiştir. Sadece diyet olarak kullanılmasa bile sağlık içinde tüketimi sağlanabilir. Zeytin ve incir gıdaları gerçekten çok önemli besin kaynaklarıdır.

7 zeytin 1 incir diyeti yanında hurma, üzerikli tohumu tüketebilirsiniz. Bunların üzerine zeytinyağı gezdirerek 7 zeytin 1 incir ile birlikte tüketebilirsiniz.

Bu konu hakkında Japon bilim adamları da araştırmalarda bulunmuştur. Araştırmalar sonucunda vücutta yaşlanmayı geciktirici bir hormonun bulunduğu ve bu hormonun salgılanmasının zeytin ve incirin etkili olduğu açığa çıkmıştır.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız;

https://kilosorunu.com/7-zeytin-1-incir-diyeti.htm

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram beğeni hilesi